Jest zielone światło dla zakazu Diesla! Naukowcy osiągnęli historyczny przełom, który zakończy erę silników spalinowych

Jest zielone światło dla zakazu Diesla! Naukowcy osiągnęli historyczny przełom, który zakończy erę silników spalinowych

Zielone światło dla zakazu Diesla! QuantumScape będzie dominować

Podaj dalej

Całkowite odejście od silników Diesla i benzynowych jest niemożliwe, jeśli nie dojdzie do przełomu w technologii samochodów elektrycznych. Wydaje się jednak, że coś takiego właśnie nastąpiło, bowiem do zarządu rewolucyjnego startupu wstąpił genialny inżynier i współzałożyciel Tesli. Co ciekawe, najszybciej skorzysta na tym Volkswagen.

Tego brakowało do zakazu Diesla

Mowa o QuantumScape Corporation, która pracuje nad bateriami ze stałym elektrolitem. Tego rodzaju akumulatory będą przyszłością motoryzacji, bowiem zapewnią duże zasięgi, szybkie ładowanie i bezpieczeństwo. O tym, że doszło do przełomu już kilka miesięcy temu mogła zasugerować decyzja Volkswagena. Niemiecki koncern początkowo zainwestował w startup 100 milionów dolarów, po czym dołożył dwa razy tyle wpompowując łącznie 300 baniek! Takie rzeczy nie dzieją się bez przyczyny.

Zresztą cegiełek zaczęło zbierać się bardzo dużo. Inwestorzy w QuantumScape władowali łącznie 680 mln dolarów i wygląda na to, że jako pierwsi na świecie rozpoczną masową produkcję elektrycznego złota. Chodzi o wspomniane wcześniej baterie ze stałym elektrolitem, które mają być dostępne w drugiej połowie 2024 r. Volkswagen jako jeden z największych inwestorów zapewne będzie mieć pierwszeństwo w dostępie do produktu. To z kolei może być potężny oręż w rywalizacji z Teslą.

Namaszczenie przez guru baterii

Nikt nie ma wątpliwości, że QuantumScape dokona prawdziwego przełomu w motoryzacji. Zresztą świadczy o tym imponujący debiut na nowojorskiej giełdzie po fuzji z Kensington Capticibal Acquisition Corp. Na szybki wzrost wartości akcji wpływ miała m.in. informacja o dołączeniu do zarządu JB Straubela. To genialny inżynier, który razem z Elonem Muskiem był współzałożycielem Tesli.

Absolwent Uniwersytetu Stanforda jest uznawany za największego znawcę technologii baterii do aut elektrycznych. Nie sygnowałby swoim nazwiskiem, czegoś bez przyszłości. Zresztą sam JB Straubel także będzie ważną częścią ekosystemu motoryzacyjnego przyszłości. Rozwija bowiem globalną sieć, która zdominuje recykling baterii do aut na prąd. To branża, której prognozuje się miliardowe zyski.

Genialny inżynier porzucił pracę w Tesli i zaraz sam będzie miliarderem jak Elon Musk. Pieniędzmi obsypują go Jeff Bezos i Bill Gates

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News