Jest praca u Elona Muska! Jeśli tylko chcesz, możesz aplikować na internetowego trolla, aby bronić szefa Tesli na Twitterze

Jest praca u Elona Muska! Jeśli tylko chcesz, możesz aplikować na internetowego trolla, aby bronić szefa Tesli na Twitterze

elon musk tesla spacex zarobił majatek

Podaj dalej

Chcesz pracować u Elona Muska? Jest okazja, bo Tesla wrzuciła do sieci nietypową ofertę pracy. Choć stanowisko nazwano „specjalista ds. obsługi klienta w zakresie energii”, to w zasadzie chodzi o bycie internetowym trollem. Wygląda na to, że Elon Musk nie radzi już sobie ze zmasowaną krytyką pod kątem Tesli i jego osoby.

Elon Musk potrzebuje wsparcia

W ubiegłym roku Tesla nieoczekiwanie zlikwidowała swój dział public relations. Od tamtej pory w zasadzie najważniejszym kanałem komunikacyjnym stał się profil Elona Muska na Twitterze. Nie wszyscy jednak rozpływają się w zachwycie nad producentem samochodów elektrycznych i jego dyrektorem generalnym. Nie brakuje poważnej krytyki, jak i fake newsów, które mają zdyskredytować najbogatszego człowieka na świecie.

Oferta pracy w Tesli u Elona Muska

Specjalista ds. obsługi klienta miałby zająć się deeskalacją konfliktów, które coraz częściej wybuchają na Twitterze. Taka osoba miałaby za zadanie prostować niewygodne lub kłamliwe informacje w mediach społecznościowych. Jak zauważa amerykański „Business Insider”, zatrudniona osoba (a raczej kilka) będzie musiała także przeszukiwać social media, aby odkopać skargi klientów.

Źródło: Business Insider

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News