Jeden klient zamówił 100 tys. sztuk Tesli Model 3! Elon Musk zapytany o rabat zaorał swoją odpowiedzią

Jeden klient zamówił 100 tys. sztuk Tesli Model 3! Elon Musk zapytany o rabat zaorał swoją odpowiedzią

Elon Musk, Tesla Model 3

Podaj dalej

Jeszcze 4 miesiące temu globalna sieć wypożyczalni samochodów Hertz była bankrutem. Jednak znaleźli się inwestorzy, którzy zamierzają powrócić z marką na rynek, wyważając drzwi kopem z półobrotu. W ten sposób należałoby określić sensacyjne zamówienie firmy Hertz, która zamówiła u Elona Muska 100 tysięcy Tesli Model 3.

Samochody mają pojawić się we flocie wypożyczalni do końca 2022 r. Do tego czasu planuje się je oferować na 65 rynkach, a do końca 2023 r. w 100 państwach świata. Będzie te ogromne wyzwanie logistyczno-produkcyjne, bowiem zainteresowanie tym samochodem elektrycznym jest coraz większe. Wydajności produkcji nie da się zwiększyć z dnia na dzień, choć Tesla pracuje nad technologią jeszcze szybszego składania każdego egzemplarza.

Hertz zamówił 100 tys. Tesli Model 3

Jaki rabacik?

W normalnym świecie tak duże hurtowe zamówienie poddawane są tłustym rabatom. Firmy carsharingowe otrzymują niezwykle atrakcyjne oferty na floty pojazdów na wynajem. Jednak Elon Musk na pytanie o rabat odparł, że nie opuści ceny o ani centa! „Dla jasności, samochody sprzedane sieci Hertz nie są rabatowane. Mają taka samą cena jak dla zwykłych klientów” – wyjaśnił Elon Musk na Twitterze.

O ile wzbogacił się zatem Tesla? Nie ujawniono, bo nie ma potwierdzenia kiedy Hertz złożył zamówienie. Przed weekendem ceny Tesli Model 3 wzrosły w USA z 42 tys. (ok. 166,5 tys. zł) do 44 tys. dolarów (ok. 174,5 tys. zł). Sugeruje się, że udało się zrobić to przed podwyżką, przez co Hertz musi zapłacić Tesli rekordowe 4,2 miliarda dolarów (ok. 16,5 mld zł). Dla zwykłych klientów może to oznaczać dłuższy czas oczekiwania na samochody.

Elon Musk bogaty jak nigdy

Elon Musk potraktowany jak śmieć przez Joego Bidena

Zyskał też osobiście Elon Musk, który umocnił się w rankingu najbogatszych ludzi świata. Wszystko przez to, że ujawnienie zamówienia Hertza mocno wpłynęło na notowania Tesli na giełdzie. Firma przenosząca się z Kalifornii do Teksasu przekroczyła magiczną barierę wartości miliarda dolarów (w USA, gdzie obowiązuje krótka skala określa się to trylionem). Za jedną akcję trzeba zapłacić najwięcej w historii, bo 1024,86 dol. Forbes szacuje, że aktualny majątek Elona Muska to 225,2 mld dolarów, a Bloomberg, że nawet 289 mld dol. Drugi w zestawieniu Jeff Bezos ma fortunę o wartości 193,3 mld dol.

O dalszej historii tego rekordowego zamówienia przeczytasz tutaj.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News