Jeden kierowca Audi wystarczył, żeby zrobić karambol z trzema ciężarówkami. Jest nagranie!

Jeden kierowca Audi wystarczył, żeby zrobić karambol z trzema ciężarówkami. Jest nagranie!

Podaj dalej

Wyprzedzanie na trzeciego to bezsensowne podejmowanie ryzyka, które najczęściej podyktowane jest brawurą. Ta zaś jest pierwszym krokiem do poważnych wypadków, jak ten, do którego doprowadził kierowca Audi w Rosji.

Na co on liczył?

Do zdarzenia doszło w sobotę, 19 września 2020 r. na drodze federalnej R-158 przy granicy obwodu penzeńskiego i Mordowii. Na nagraniu z kabiny tira widać jak kierowca Renault Dustera wyprzedza ciężarowy zestaw. Za SUV-em podążył od razu kierowca Audi, który nie upewnił się czy zdąży bezpiecznie zakończyć manewr.

W pewnym momencie ze strachu przed kolizją za bardzo „przytulił się” do lawety i odbił się wprost pod nagrywającego to tira. Ten zaś stracił panowanie nad swoją maszyną, która uderzyła w kolejną ciężarówkę. Szczęśliwie w tym karambolu nie było ofiar w ludziach. Brawura kierowcy Audi doprowadziła jednak do poważnych strat materialnych i zablokowania drogi.

Nie bądź jak ten kierowca Audi

Pamiętajmy, że chcąc jak najszybciej dostać się do celu, trzeba przede wszystkim dojechać tam w całości. Wyklucza to ryzykancką jazdę, np. wyprzedzanie na trzeciego. Inteligentny i szybki kierowca wyprzedza tylko wtedy, gdy jest absolutnie pewien, że cały manewr można wykonać bezkolizyjnie. Kluczem do szybkiego przejazdu trasy jest też obserwacja ruchu i płynne przemieszczanie się. Szarpaną jazdę często zaoszczędza się ledwie kilka minut, co w razie wypadku okazuje się nieopłacalne.

Kierowca Audi doprowadził do karambolu trzech ciężarówek
fot. rusdtp.ru

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News