Jeden diesel wystarczył, żeby wielu właścicieli Tesli dostało szału! Tak bezczelnego numeru jeszcze nikt im nie wywinął

Jeden diesel wystarczył, żeby wielu właścicieli Tesli dostało szału! Tak bezczelnego numeru jeszcze nikt im nie wywinął

Jeden diesel zablokował 7 ładowarek Tesli

Podaj dalej

Nie wszyscy kierowcy są w stanie pogodzić się z tym, że samochody elektryczne stanowią przyszłość motoryzacji. W Stanach Zjednoczonych zwłaszcza właściciele pickupów, które napędza wielki diesel, robią celowe psikusy tym, którzy jeżdżą elektrykami. Jeden Kalifornijczyk okazał się jednak wyjątkowo bezczelny.

Jak uprzykrzyć życie posiadaczowi auta na prąd? W trakcie jazdy kierowcy pickupów lubują się w puszczaniu czarnej chmury dymu (tzw. coal rolling), pod co nawet modyfikuje się silnik. Inną metodą jest blokada miejsc przy ładowarkach samochodów elektrycznych. To szczególnie frustrujące, bo choć w USA i Europie Zachodniej dostęp do ładowarek jest coraz większy, to jeszcze nie można mówić o nadmiarze.

Jeden diesel i siedem ładowarek

Jednak pewien mieszkaniec Kalifornii wspiął się na wyżyny złośliwości. Jego wielki diesel zaparkował bowiem w poprzek miejsc przy superszybkich ładowarkach Tesli. Jednak nie był to sam długi pickup, ale także spora laweta, na której przewożony był inny pojazd. W efekcie jeden kierowca zajął aż 7 Superchargerów, po czym poszedł do pobliskiej restauracji McDonald’s.

Choć takie zachowania są niezwykle bulwersujące, to w praktyce był to swoisty akt rozpaczy niż pokaz geniusza zła. Wszystko dlatego, że kompleks ładowarek Tesli przy West Panoche Road w Firebaugh ma aż 56 Superchargerów. Zajęcie 7 z nich raczej nie spowodowało paraliżu okolicznych aut na prąd, bowiem większość ładowarek i tak zazwyczaj stoi tu wolna.

Nic to nie da

Pozostaje mieć nadzieję, że tak chamskie zachowania będą coraz większą rzadkością. Oczywiście nikt nie musi popierać idei samochodów elektrycznych, ale uprzykrzanie życia zwykłym kierowcom nie jest żadną walką z nimi. Decyzję o tym kierunku podjęły już wielkie koncerny samochodowe, a takie incydentalne przejawy bezradności umysłowej niczego nie zmienią w ich strategii. Prawda jest taka, że udział samochodów elektrycznych w rynku rozkręca się w zawrotnym tempie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News