Jakiego samochodu pragną kobiety? Na ten szpanerski samochód lecą najbardziej. Oto dlaczego

Jakiego samochodu pragną kobiety? Na ten szpanerski samochód lecą najbardziej. Oto dlaczego

Ford Ranger 2023

Podaj dalej

Preferencje kobiet i mężczyzn często są różne, ale jest segment, w którym oboje są zapewne zgodni. Dziennikarki motoryzacyjne z całego świata wskazały Kobiecy Światowy Samochód Roku 2023 w kategorii „Best 4×4 & pickup”. Okazuje się, że panie najbardziej docenieją najlepiej sprzedającego się (także wśród mężczyzn) pickupa w Polsce i w Europie.

Plebiscyt Women’s World Car of The Year (WWCOTY) odbył się w tym roku już po raz trzynasty. To jedyna międzynarodowa nagroda motoryzacyjna przyznawana przez dziennikarki. Tegoroczna odsłona zebrała głosy 63 jurorek z 45 krajów. Zgodnie z zasadami konkursu głosowały one tylko na samochody, które przetestowały i porównały z konkurencją. Kryterium oceny obejmowało wiele kategorii w tym bezpieczeństwo, prowadzenie, komfort, technologie, design, wpływ na środowisko oraz relację ceny do jakości.

Które auto wybrały kobiety?

W tym roku w kategorii „Best 4×4 & pickup” zwyciężył Ford Ranger nowej generacji. Dziennikarki podkreśliły, że pickup ten jest „niezawodny, stylowy i charyzmatyczny”. Doceniły również jego terenowe właściwości i praktyczną przestrzeń ładunkową.

Ford Ranger nowej generacji ma rozstaw osi dłuższy o 50 mm. Z kolei rozstaw kół szerszy o 60 mm od swojego poprzednika. Pod maską może znaleźć się przydatny podczas holowania ciężkich przyczep i ekstremalnego off-roadu 3-litrowy turbodiesel V6 Forda o mocy 240 KM, który został dopracowany specjalnie dla tego modelu. W opcji znajdzie się również sprawdzony dwulitrowy silnik Diesla z jedną turbosprężarką lub Bi Turbo.

Pickup Ford Ranger WWCOTY 2023
fot. materiały prasowe

Klienci mają do wyboru dwa systemy napędu na cztery koła. Z elektronicznym załączaniem obu osi w trakcie jazdy lub nowy, zaawansowany system stałego napędu na cztery koła z trybem „ustaw i zapomnij”. Ten drugi zaprojektowano z myślą o zapewnieniu wysokiej sprawności w wymagających tego sytuacjach.

Te detale zdecydowały

Nowy Ford Ranger otrzymał również wyjątkowo bogato wyposażoną wersję Platinum. Dostępna jest ona wyłącznie z 3-litrowym turbodieslem V6. Samochód charakteryzuje się m.in. chromowanym wykończeniem elementów zewnętrznych czy 20-calowymi obręczami kół. Istotnym atutem jest też miękkie zamykanie klapy skrzyni ładunkowej, czy matrycowe reflektory adaptacyjne Full LED. We wnętrzu znajdują się dwa 12-calowe ekrany do sterowania systemem informacji i rozrywki Ford SYNC 4A, ośmiogłośnikowy system audio B&O oraz indukcyjne ładowanie urządzeń mobilnych.

Źródło: Ford

Jazda samochodem po dziurach jeszcze nigdy nie była tak przyjemna. Pod oczekiwania Polaka nie da się już stworzyć bardziej dopasowanego auta

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News