Hotele w górach już otwarte! Janusze oczywiście na letnich oponach. Kierowcy nie wiedzą jak wybrać dobre zimówki [WYJAŚNIAMY]

Hotele w górach już otwarte! Janusze oczywiście na letnich oponach. Kierowcy nie wiedzą jak wybrać dobre zimówki [WYJAŚNIAMY]

opona-zimowa-michelin-pilot-alpin-5

Podaj dalej

Od dziś obowiązuje nowe rozporządzenie Rady Ministrów, które umożliwia otwarcie hoteli w Polsce. Przy zimowej aurze oznacza to tylko jedno, kierowcy zrobią w ten weekend najazd na góry, zwłaszcza Tatry. Niestety policja już alarmuje, że sporo osób wybrało się do Zakopanego na letnich oponach.

Dlaczego na letnich?!

Typowi Janusze chcą w ten sposób nieco zaoszczędzić. Wydaje im się, że opony zimowe to zbędny wydatek, a takie przekonanie wzmocniły poprzednie łagodne zimy. W tym roku śniegu i lodu jest aż nadto, a mimo to, kierowcy nadal naiwnie wybierają się do stolicy Tatr na letnich gumach. Niestety ci nieodpowiedzialni ludzie już doprowadzili tam do pierwszych wypadków.

Opona Michelin Pilot Alpin 5

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Zakup nowego kompletu opon to oczywiście trudny temat dla wielu osób. Kierowcy wierzą, że w razie ośnieżonej drogi, jakoś dadzą radę. Trzeba jednak pamiętać, że można kupić bardzo dobre opony zimowe i zaoszczędzić. Wydaje wam się, że luty to niewłaściwy moment na zakup zimówek? Wręcz przeciwnie, to najlepszy czas, ponieważ można liczyć na ciekawe promocje, a dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo. Zima jeszcze się nigdzie nie wybiera!

Jak wybrać zimówki?

Żeby mądrze (czyt. oszczędnie) wybrać opony zimowe trzeba postawić na najnowsze technologie. To one pozwalają nam realnie zaoszczędzić sporo pieniędzy. Nie sztuką jest bowiem kupić najtańsze opony, ale zazwyczaj kończy się to tym, że czasem pękają po pierwszym sezonie. Nowoczesne ogumienie potrafi nie tylko starczyć na wiele zim, ale i drastycznie nie zwiększać spalania. To zasługa doboru odpowiednich mieszanek i zoptymalizowanego oporu toczenia.

Michelin Pilot Alpin 5 SUV

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Wystarczy prosta kalkulacja. Jeśli nie musimy kupować nowych opon co sezon, dwa, to czy nie warto odrobinę dołożyć i mieć spokój na lata? Taką możliwość stwarzają nowoczesne technologie Michelin, dzięki którym ich ogumienie jest wydajne nawet po wyraźnym starciu bieżnika. Wiecie dlaczego? Ponieważ mieszanka jest skonstruowana tak, że wraz ze zużyciem bieżnika, nacięcia same układają się tak, aby zapewnić wydajność przy mniejszej głębokości bieżnika.

Które opony mają takie technologie?

Tego rodzaju rozwiązania można znaleźć, np. w oponach Michelin Alpin 6. Długa żywotność, a zarazem wysoka precyzja i krótka droga hamowania to także znak rozpoznawczy opon Michelin Pilot Alpin 5. Co ciekawe, ten model występuje także w odrębnej wersji dla większych samochodów. Opony Michelin Pilot Alpin 5 SUV są po prostu lepiej dopasowane do obciążeń masywnych crossoverów, których liczba stale rośnie. Czy to nowoczesne rozwiązanie jest na twoją kieszeń, sprawdzisz TUTAJ.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News