Historia motoryzacji pisze się na naszych oczach! Elon Musk za tydzień zaszokuje świat tą aktualizacją Tesli

Historia motoryzacji pisze się na naszych oczach! Elon Musk za tydzień zaszokuje świat tą aktualizacją Tesli

elon-musk-tesla-dyrektor-generalny

Podaj dalej

Gdy 3 miesiące temu Elon Musk zapowiedział, że jeszcze w tym roku Tesla będzie wyposażona w tryb w pełni autonomicznej jazdy, eksperci z branży kpili, że prędzej doleci na Marsa. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie pewnie kroczy jednak „po swoje”. 49-latek zapowiada, że już za tydzień dojdzie do przełomu. We wtorek, 20 października zostanie bowiem wypuszczona wersja beta trybu Full Self Driving.

Co przedstawi Elon Musk?

Chodzi tu o autonomię poziomu 5, czyli taką, w której kierowca nie musi w ogóle interweniować jadąc z dowolnego punktu A do punktu B. Sceptycy zauważą, że kilka dni temu należące do Google’a Waymo uruchomiło usługę autonomicznych robotaxi na terytorium Phoenix w Arizonie. Jednak nie jest to dokładnie to, co chce pokazać Tesla. Waymo będzie potrafiło poruszać się tylko po określonym mieście, a Tesla ma być w stanie jeździć wszędzie. Nawet, gdy na drodze będą roboty drogowe.

Czy Tesla będzie autonomiczna także w Polsce?

Wspomniana wcześniej wersja beta opcji Full Self Driving (FSD) zostanie udostępniona tylko wąskiej grupie „ekspertów i ostrożnych kierowców”. Na razie nie ma co na nią liczyć w Polsce, m.in. ze względów prawnych. Jazda autonomiczna nie jest bowiem uregulowana w naszych przepisach. Dlatego nawet po wypuszczeniu pełnej wersji tej funkcjonalności, będzie ona aktywna tylko w wybranych lokalizacjach. Finalna wersja spodziewana jest w grudniu tego roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News