Historia motoryzacji dzieje się na naszych oczach. Subaru WRX będzie SUV-em! Zobacz najnowsze WIDEO

Historia motoryzacji dzieje się na naszych oczach. Subaru WRX będzie SUV-em! Zobacz najnowsze WIDEO

Subaru WRX 2022 SUV

Podaj dalej

Nowa generacja Subaru WRX przejdzie większą rewolucję niż można było się spodziewać. Kultowy, sportowy sedan dostanie nie tylko zupełnie nowy silnik, ale i rodzaj nadwozia. Po raz pierwszy w historii Subaru WRX będzie SUV-em!

Subaru WRX przypakowało?

Subaru WRX 2022 SUV

Takie wnioski płyną z niedawno opublikowanego teasera przed premierą auta na New York Auto Show. Na krótkich migawkach można zauważyć, że auto jest zawieszone wysoko niczym Outback. W krótkich urywkach auto sprawia wrażenie wysokiego i „muskularnego”. To może oznaczać, że 19 sierpnia Subaru WRX po raz pierwszy zaprezentuje się jako crossover typu sedan.

Wielu fanów rajdów cieszy się, że auto nadal jest reklamowane z motywem jazdy rajdowej. Jednak sporo osób może przeżyć szok, widząc uwielbiany model w gabarytach SUV-a. Pamiętajmy jednak, że produkcja samochodów to nie tylko emocje, ale przede wszystkim biznes. Współcześni konsumenci najchętniej kupują SUV-y, co potwierdzają statystyki (40 proc. udziału). W przyszłym roku nawet w WRC pojawi się SUV – hybrydowy Ford Puma Rally 1.

Większy silnik, większa moc

Przypomnijmy, że po 20 latach sportowy flagowiec Subaru zmieni także jednostkę napędową. Po wielu latach dominacji 2-litrowego boxera turbo, teraz pod maskę ma trafić 2,4-litrowa jednostka, znana już m.in. z modelu Levorg. Subaru WRX ma dysponować mocą ok. 300 KM, ale wersji WRX STI może osiągać nawet 400 KM. W Stanach Zjednoczonych klienci mogą liczyć na wersję w pełni spalinową. Jeśli auto pojawi się w Europie, to raczej jako hybryda. Stale zaostrzane przepisy Unii Europejskiej dotyczące emisji CO2 sprawiają, że premiera nowego WRX-a na Starym Kontynencie wciąż stoi pod znakiem zapytania.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News