Głupiutka Ukrainka nie zapięła pasów w Land Roverze. Oto moment, w którym gołąbeczka wyfrunęła przez okno

Głupiutka Ukrainka nie zapięła pasów w Land Roverze. Oto moment, w którym gołąbeczka wyfrunęła przez okno

Podaj dalej

Może się wydawać, że do zapinania pasów bezpieczeństwa nie trzeba szczególnie namawiać. Jednak wciąż wiele osób unika tej prostej czynności, która kilkukrotnie zwiększa szansę na przeżycie w razie wypadku. Bolesną nauczkę na przyszłość otrzymała pewna Ukrainka, która uczestniczyła w potężnym dachowaniu.

Ukrainka dostała bolesną lekcję

Do zdarzenia doszło 7 listopada 2020 r. tuż po 12:30 we wsi Korczyn w obwodzie lwowskim. Rozpędzony kierowca Land Rovera zbyt agresywnie zmienił pas, kończąc manewr wyprzedzania i wpadł w poślizg. SUV zahaczył o pobocze i gdy tył zsunął się do rowu, rozpoczęło się wielokrotne dachowanie. Land Rover obrócił się przez dach 7 razy, co zakończyło się kompletną dewastacją auta.

Co ciekawe w całym zdarzeniu kierowcy nic złego się nie stało. W gorszym stanie była jego pasażerka, która przy szóstym obrocie wypadła przez okno, co potwierdza brak zapiętych pasów. Na domiar złego obracające się z impetem auto jeszcze ją uderzyło i poważnie poturbowało. Ukrainka szczęśliwie przeżyła, a swoje nieodpowiedzialne zachowanie może teraz przemyśleć w szpitalu.

Ku przestrodze!

Powyższe nagranie jest wielką przestrogą dla wszystkich, którzy znajdują wymówkę dla pasów bezpieczeństwa. Takie osoby zazwyczaj nie zdają sobie sprawy, jakie siły działają na ciało człowieka w razie wypadku. Tymczasem konstruktorzy projektują kabiny tak, aby jak najbardziej ochronić osoby przypięte do foteli. Jazda bez pasów to granie w ruletkę na śmierć i życie. Niestety w tę grę prędzej czy później się przegrywa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News