Głupiutka Ukrainka nie zapięła pasów w Land Roverze. Oto moment, w którym gołąbeczka wyfrunęła przez okno

Głupiutka Ukrainka nie zapięła pasów w Land Roverze. Oto moment, w którym gołąbeczka wyfrunęła przez okno

glupiutka-ukrainka-nie-zapiela-pasow-w-land-roverze

Podaj dalej

Może się wydawać, że do zapinania pasów bezpieczeństwa nie trzeba szczególnie namawiać. Jednak wciąż wiele osób unika tej prostej czynności, która kilkukrotnie zwiększa szansę na przeżycie w razie wypadku. Bolesną nauczkę na przyszłość otrzymała pewna Ukrainka, która uczestniczyła w potężnym dachowaniu.

Ukrainka dostała bolesną lekcję

Do zdarzenia doszło 7 listopada 2020 r. tuż po 12:30 we wsi Korczyn w obwodzie lwowskim. Rozpędzony kierowca Land Rovera zbyt agresywnie zmienił pas, kończąc manewr wyprzedzania i wpadł w poślizg. SUV zahaczył o pobocze i gdy tył zsunął się do rowu, rozpoczęło się wielokrotne dachowanie. Land Rover obrócił się przez dach 7 razy, co zakończyło się kompletną dewastacją auta.

Co ciekawe w całym zdarzeniu kierowcy nic złego się nie stało. W gorszym stanie była jego pasażerka, która przy szóstym obrocie wypadła przez okno, co potwierdza brak zapiętych pasów. Na domiar złego obracające się z impetem auto jeszcze ją uderzyło i poważnie poturbowało. Ukrainka szczęśliwie przeżyła, a swoje nieodpowiedzialne zachowanie może teraz przemyśleć w szpitalu.

Ku przestrodze!

Powyższe nagranie jest wielką przestrogą dla wszystkich, którzy znajdują wymówkę dla pasów bezpieczeństwa. Takie osoby zazwyczaj nie zdają sobie sprawy, jakie siły działają na ciało człowieka w razie wypadku. Tymczasem konstruktorzy projektują kabiny tak, aby jak najbardziej ochronić osoby przypięte do foteli. Jazda bez pasów to granie w ruletkę na śmierć i życie. Niestety w tę grę prędzej czy później się przegrywa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News