Gliwice: 38-latek wsiadł do BMW z oponami z Poloneza. Silnik 4,5 l, tył napęd i mokry asfalt - co mogło pójść nie tak? [WIDEO]

Gliwice: 38-latek wsiadł do BMW z oponami z Poloneza. Silnik 4,5 l, tył napęd i mokry asfalt - co mogło pójść nie tak? [WIDEO]

Gliwice – wypadek BMW i Peugeota [WIDEO]

Podaj dalej

Gliwicka policja udostępniła nagranie z monitoringu, na którym widać groźny wypadek, do którego doprowadził nieprawdopodobnie lekkomyślny kierowca BMW. 38-latek wyruszył na przejażdżkę po mokrym asfalcie limuzyną, która była w takim stanie, że jej miejsce powinno być w zgniatarce złomu. Kierujący uznał jednak, że da radę.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 23 kwietnia przed godz. 13:00 w Gliwicach. Na nagraniu z monitoringu widać jak czarne BMW wpada w nadsterowny poślizg i rozpoczyna „taniec” na drodze”. 38-latek z Rudy Śląskiej kompletnie nie miał umiejętności do zapanowania nad takim samochodem. Już w roli pasażera, ześlizgnął się na przeciwległy pas ruchu. Tam doszło do groźnej kolizji z Peugeotem 407.

To BMW przeglądu i tak by nie przeszło

Choć wraki samochodów wyglądały na poważnie zniszczone, to zastosowane systemy bezpieczeństwa zadziałały prawidłowo. Nikomu z ludzi nic się nie stało, choć to trochę efekt szczęścia w nieszczęściu. Wkrótce po wypadku na miejsce przyjechali policjanci, którzy szybko ustalili, że sprawca wypadku wykazał się nie tylko zbyt szybką jazdą.

Gliwice - wypadek BMW i Peugeota
fot. gliwice.policja.gov.pl

Okazało się, że 38-latek jeździł bez ważnego przeglądu technicznego BMW, którego i tak by nie przeszedł. Dało się to stwierdzić od razu, ponieważ opony były tak sparciałe jak w starym Polonezie. Nieodpowiedzialny kierowca z Rudy Śląskiej trafił od razu stracił prawo jazdy, a jego sprawą zajmie się wkrótce sąd.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News