Gdzie mieszka Elon Musk? Szef Tesli ujawnił wszystkim swój nowy dom. To jest po prostu kosmos!

Gdzie mieszka Elon Musk? Szef Tesli ujawnił wszystkim swój nowy dom. To jest po prostu kosmos!

Podaj dalej

Miejsca zamieszkania miliarderów to zazwyczaj ściśle strzeżone tajemnice, ale nie jest to regułą. Elon Musk właśnie ujawnił na Twitterze, gdzie znajduje się jego nowy, główny dom. Szef Tesli ma dosłownie kosmiczne lokum!

To gdzie mieszka Elon Musk?

Już prawie 50-letni miliarder ujawnił swoje miejsce zamieszkania w odpowiedzi na tweeta youtubera Matta Wallace’a. Zauważył on, że w odróżnieniu od innych bogaczy, Elon Musk ma tylko jedno mieszkanie oraz jeden dom na eventy. To wyróżnia go na tle innych miliarderów, którzy zazwyczaj posiadają wiele rezydencji, jachtów, czym generują duży ślad węglowy.

W odpowiedzi na wspomnianego tweeta, Elon Musk przyznał, że mieszka skromnie, bo w domu o wartości zaledwie ok. 50 tys. dolarów (ok. 185 tys. zł). To w zasadzie budynek, który jak stwierdził „wynajmuje” od SpaceX, firmy z branży kosmicznej, której jest właścicielem. Dom Elona Muska zlokalizowany jest na terenie Starbase w Boca Chica, czyli kompleksu SpaceX, w którym odbywają się wszystkie loty testowe rakiety Starship, która w przyszłości zabierze ludzi na Marsa.

Co z Kalifornią?

Elon Musk w zeszłym roku pozbył się prawie wszystkich swoich dotychczasowych nieruchomości w Kalifornii. Pozostał mu tylko jeden dom w prestiżowym rejonie zatoki San Francisco – Bay Area. Rezydencja z basenem jest wykorzystywana do organizacji eventów i jest wystawiona na sprzedaż. W 2020 r. ceną wywoławczą było 35 mln dolarów, ale do tej pory do żadnej transakcji nie doszło. Ostatni kalifornijski dom Elona Muska znajduje się przy 891 Crystal Spring Road, w mieście Hillsborough.

Dom Elona Muska w Kalifornii
Dom Elona Muska w Kalifornii, fot. Google Maps

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News