Gdzie Elon Musk spędził tegoroczne wakacje w Europie? Szef Tesli wybrał popularny kierunek Polaków. Został nagrany [WIDEO]

Gdzie Elon Musk spędził tegoroczne wakacje w Europie? Szef Tesli wybrał popularny kierunek Polaków. Został nagrany [WIDEO]

Gdzie Elon Musk spędził wakacje 2021?

Podaj dalej

Choć Elon Musk jest zarobiony po uszy przy innowacyjnych projektach Tesli i SpaceX, to w sierpniu znalazł czas na wakacje. Zabrał swoją żonę Grimes na wypoczynek do Europy i to w miejsce, które chętnie odwiedzają także Polacy. Miliarder został nawet nagrany na filmie.

Elon Musk wybrał popularny kierunek

Wygląda na to, że Elon Musk wyrwał się do Europy tylko z żoną, ale bez swojego syna (nazwanego X Æ A-12). W sobotę, 7 sierpnia odrzutowiec szefa Tesli odleciał z Los Angeles w Kalifornii i przeleciał przez Atlantyk. Docelowe lądowanie nastąpiło po blisko 10 godzinach w porcie lotniczym Florencja – Peretola. To mogło oznaczać tylko jedno, miliarder wybrał się na wakacje w Toskanii.

Elon Musk i Grimes nie mogli do końca spokojnie zwiedzać wielu atrakcji, w tym słynnego Pałau Medyceuszy. Gości z Ameryki przywitał osobiście burmistrz Florencji, Dario Nardella, który w Palazzo Medici Riccardi ma swój urząd. W filmie wrzuconym na Instagrama zachęcił szefa Tesli do powiedzenia po włosku „Visitate a Firenze” (pol. odwiedź Florencję). Ta spontaniczna akcja z pewnością jeszcze bardziej spopularyzuje turystykę do Toskanii.

Już w pracy

Pobyt we Włoszech potrwał do wczoraj, ponieważ odrzutowiec Elona Muska wzniósł się wtedy w powietrze i poleciał do Niemiec. 50-latek lądował oczywiście w Brandenburgii, gdzie z biurokratycznymi trudnościami powstaje pierwsza europejska fabryka Tesli. Elon Musk spotkał się z władzami niemieckiego landu, ale rozmowa nie była już zapewne tak przyjemna jak ta z burmistrzem Florencji.

Tesla fabryka Berlin

Co się działo na spotkaniu ujawnił minister gospodarki Brandenburgii Joerg Steinbach. Elon Musk przekonywał jak ważna dla firmy jest dotrzymanie harmonogramu budowy Gigafactory w Gruenheide pod Berlinem. Miliarder zapewniał, że będzie to wielka korzyść dla całego regionu. Tymczasem Tesla wciąż czeka na zgodę od agencji ochrony środowiska w Brandenburgii. Ciągłe problemy formalne sprawiają, że istnieje ryzyko, iż produkcja Tesli Model Y może wystartować dopiero w 2022 r. Elektryczny SUV miał być składany pod Berlinem już od lipca, ale w obliczu przeszkód pierwsze egzemplarze będą importowane z Szanghaju.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News