Gdyby Polacy o tym wiedzieli, mogliby wydawać mniej na paliwo. Tym sposobem za śmieszne pieniądze bezpiecznie zmniejsza się spalanie

Gdyby Polacy o tym wiedzieli, mogliby wydawać mniej na paliwo. Tym sposobem za śmieszne pieniądze bezpiecznie zmniejsza się spalanie

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

W czasach, gdy paliwo w Polsce osiąga cenowe maksima, najróżniejsze metody na obniżenie spalania samochodu są na wagę złota. Nie wszystkie są jednak bezpieczne i efektywne dla każdego pojazdu. Jednym ze sprawdzonych sposobów, którym zaoszczędzimy pieniądze i zwiększymy bezpieczeństwo jest tani zakup ważnego wyposażenia TUTAJ.

Nowe spojrzenie na zmniejszenie spalania

Zmniejszenie zużycia paliwa zależy od bardzo wielu czynników. Dobry stan techniczny auta i zasady ecodrivingu to nie jedyne sposoby na zmniejszenie apetytu samochodu na diesel, benzynę lub LPG. Postęp technologiczny sprawia, że to, co kiedyś dawało śladowe zyski, dziś może działać znacznie efektywniej. Zaskoczeniem dla wielu Polaków może być to, ile da się zaoszczędzić stosując innowacyjne opony Michelin.

Kierowcom wydaje się, że to nie ma większego znaczenia, bo to tylko kawałek gumy z nacięciami przydającymi się w śliskich warunkach. Należy jednak pamiętać, że ogumienie to jedyny element samochodu, który ma fizyczny kontakt z nawierzchnią. To, jak one toczą się po asfalcie, śniegu lub szutrze ma bezpośredni wpływ na spalanie. Tutaj nowe technologie dokonały pewnego przełomu, bowiem utarło się, że przyczepne opony zwiększają spalanie, a „gorsze” obniżają.

Michelin Primacy 4+ samoregenerujący się bieżnik
graf. Michelin

Testy potwierdziły działanie technologii

Jednak inżynierowie Michelin zdołali opracować konstrukcję nowych opon w taki sposób, że zoptymalizowany opór toczenia, nie wpływa np. na wydłużenie drogi hamowania. Potwierdziły to rygorystyczne testy TÜV SÜV Product Service (przeczytasz o nich TUTAJ), których rezultaty były wręcz oszałamiające. Opony o ekonomicznej klasie efektywności paliwowej nie tylko hamowały lepiej od konkurencji. Ich wydajność utrzymywała się na imponującym poziomie nawet w obliczu stępienia bieżnika do prawnego minimum, czyli 1,6 mm.

To zasługa technologii EverGrip, która zapewnia bezpieczeństwo w trakcie całego cyklu życia opony od nowości do zużycia. Oznacza to, że nowe opony Michelin nie tylko „oszczędzają paliwo” auta. Pozwalają także rzadziej sięgać do portfela, aby zakupić nowy komplet opon. Z technologią EverGrip często prędzej zmienimy samochód, niż zużyjemy opony do stanu, w którym należałoby je wymienić. Oszczędności finansowe są bardzo ważne dla wielu Polaków, ale nie należy zapomina o tym, że pod wieloma względami nowe opony Michelin są najlepsze w swojej klasie pod względem bezpieczeństwa.

Czy te innowacyjne opony są drogie?

Te innowacyjne rozwiązania wcale nie muszą wiązać się z dużymi wydatkami. Przykładowo TUTAJ dość uniwersalny model opon letnich Michelin Primacy 4+ w rozmiarze 205/55R16 91 H to na dziś wydatek tylko 360 zł za sztukę. Z kolei nowa generacja najlepszych na rynku opon całorocznych (w Polsce przybywa ich najwięcej) Michelin CrossClimate 2 w rozmiarze 205/55 R16 91 W to koszt zaledwie 405 zł/szt. Warto pamiętać, że Michelin oferuje także specjalne wersje tego ogumienie dostosowaną do pojazdów generujących większe przeciążenia. Mowa o SUV-ach czy autach dostawczych.

Opona letnia Michelin Primacy 4+
fot. Michelin

Teraz jest także idealny moment na to, aby jeszcze bardziej zmniejszyć wydatki na paliwo. Od 31 maja do 31 sierpnia 2022 r. trwa akcja specjalna, w której można zdobyć bon na paliwo. Zakupując opony w rozmiarze 16 lub 17 cali dostajemy kartę przedpłaconą z limitem 60 zł. W przypadku zakupu 18-tek lub większych, limit na karcie paliwowej wyniesie 120 zł. Bon można zrealizować na dowolnej stacji paliw, bowiem wystarczy nią zapłacić w terminalu obsługującym karty Mastercard. Regulamin akcji specjalnej jest dostępny TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News