Gdy do wyczyszczenia warsztatu samochodowego potrzeba ciężkich dział, warto nie iść na kompromisy

Gdy do wyczyszczenia warsztatu samochodowego potrzeba ciężkich dział, warto nie iść na kompromisy

Podaj dalej

Najbardziej profesjonalne warsztaty samochodowe nie mogą pozwolić sobie na to, aby marnować czas na długotrwałe zmywanie uporczywego brudu. Utrzymanie należytej czystości stanowiska pracy wymaga czasem sięgnięcia po specjalistyczny sprzęt.

Kärcher w swojej ofercie posiada wiele rozwiązań dla branży motoryzacyjnej. W sporej liczbie przypadków są to urządzenia, które zapewniają strumień wody pod wysokim ciśnieniem. To właśnie ta technologia bywa najskuteczniejszym rozwiązaniem dla wszelkich smarów, olejów, kurzu czy błota.

Karcher Rajd Dakar

W przypadku motoryzacji oprócz wysokiej skuteczności, nie mniej ważny jest komfort użytkowania. Wiele projektów wymaga, bowiem dłuższego czyszczenia, czego przykładem jest doprowadzenie do ładu samochodu terenowego z przeprawy, na której nie zabrakło przygód. Zanim będzie można zabrać się do właściwej pracy, konieczne jest pozbycie się trudno zmywalnych zabrudzeń z podzespołów pojazdu.

Kärcher coraz bardziej Easy!

Polityka czołowego producenta sprzętu czyszczącego oparta jest na stałym ulepszaniu swoich urządzeń, zarówno pod względem wydajności, jak i komfortu użytkowania. Dla połączenia tych czynników istotne jest wybranie właściwej technologii sprzętu, a także wykorzystanie udogodnień, jakie niosą ze sobą systemy Easy!Force oraz Easy!Lock.

Urządzenia wysokociśnieniowe najłatwiej podzielić na te z podgrzewaniem wody oraz bez tej funkcjonalności. Do każdego z nich można dobrać wygodne akcesoria, które znacząco przyspieszą czas pracy, co jest niezwykle cenne w branży warsztatowej (w sumie w której nie?).

Karcher HDS

Gorąco i niezawodnie

Kärcher HDS 7/16 C to profesjonalna propozycja urządzenia z podgrzewaniem wody, która jest dedykowana dla branży motoryzacyjnej. Znakomita skuteczność w czyszczeniu pojazdów łączy się także z wysoką niezawodnością. To zasługa kilku kluczowych rozwiązań. Wymienić warto przede wszystkim montowany na wejściu dokładny filtr wody, który chroni pompę przed zanieczyszczeniami. System tłumienia drgań SDS redukuje pulsacje ciśnienia w układzie wysokociśnieniowym.

Za pomocą specjalnych czujników dostępny jest monitoring temperatury spalin, które w momencie przekroczenia 300°C prowadzą do automatycznego wyłączenia silnika. W standardzie jest pistolet wysokociśnieniowy Easy!Force Advanced, który charakteryzuje się topową niezawodnością (trwałość większa o 400%) i jakością wykonania (ceramiczny zawór). Za prostą obsługę odpowiada m.in. pokrętło, z którego trybów warto wyróżnić eco!efficiency. Po jego załączeniu woda jest podgrzewana do 60°C, a to przekłada się na nawet o 20% mniejsze zużycie paliwa. Zaleca się, aby do zestawu dołączyć środek czyszczący RM 81 Eco, pianownicę i dyszą rotacyjną.

Karcher 7/18 C Plus

Łatwo i na zimno

Alternatywą dla powyższego sprzętu może być model HD 7/18 C Plus. Wielu użytkowników chwali go za wygodę użytkowania, dzięki pionowej, zwartej konstrukcji. Jest przy tym bardzo skutecznym narzędziem do mycia samochodów, bowiem jest wyposażone w mocną 3-tłokową pompę z ceramicznymi tłokami gwarantującą żywotność urządzenia.

W podstawowym pakiecie otrzymuje się pistolet wysokociśnieniowy Easy!Force (ergonomiczny i lekki w użyciu) z obrotową lancą, manualną dyszę trójstopniową oraz dyszę rotacyjną. Ważnym elementem jest także Servo Control – pierścień umożliwiający czasową regulację wydatku wody bezpośrednio na pistolecie. Warsztatom zaleca się skompletowanie zestawu z filtrem i złączami węża oraz 10 metrowym wężem przedłużającym.

O co chodzi z Easy!Force i oraz Easy!Lock?

Podstawowym założeniem systemów z gamy Easy! było, jak sama nazwa wskazuje, ułatwienie korzystania z urządzeń na bazie opinii użytkowników. Po uwzględnieniu najistotniejszych uwag zaproponowano zupełnie nową konstrukcję pistoletu Easy!Force. Przeniesienie spustu na tył uchwytu w połączeniu z siłą odrzutu wysokiego ciśnienia wody sprawiło, że korzystanie z pistoletu praktycznie nie wymaga wysiłku.

Wspomniane wcześniej badania dały jednoczesny efekt w przeprojektowaniu złączek tak, aby były jeszcze łatwiejsze w montażu. Zamontowanie węży czy lancy z gamy Easy!Lock wymaga tylko obrotu o 360 stopni. W tym przypadku producent zmodyfikował gwinty w aż 476 akcesoriach, aby móc zakładać je znacznie szybciej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News