Elona Muska już całkiem pogięło? Nowa Tesla z pakietem SpaceX będzie latać! "To auto jest trochę rakietą"

Elona Muska już całkiem pogięło? Nowa Tesla z pakietem SpaceX będzie latać! "To auto jest trochę rakietą"

elona-muska-pogielo

Podaj dalej

Jeszcze w tym roku mamy zobaczyć potencjalny wygląd nowej Tesli Roadster, która wyważy drzwi do świata motoryzacji kopniakiem z półobrotu. Kolejne dzieło Elona Muska ma być zdolne nie tylko do obłędnego przyspieszania, ale i latania. Jak powiedział sam zainteresowany „Nowy Roadster jest po części rakietą” i to dosłownie.

Kiedy premiera Tesli Roadster?

Tesla Roadster

Nowa Tesla Roadster to wciąż odkładany w czasie projekt Elona Muska. Teraz jego produkcję przesunięto na 2022 r. i jest to zapewne efekt przełomów technologicznych w inżynierii samochodów elektrycznych. Jednak dyrektor generalny Tesli zapowiedział, że jeszcze tego lata możemy zobaczyć prawdopodobny design przełomowej konstrukcji.

Prototyp ma być w wersji jeżdżącej, co tylko podsyca nadzieje na prezentację przedsmaku możliwości. Te mają być obłędne, bowiem już bieda edition (Performance) ma umożliwiać sprint od 0 do 100 km/godz. w 1,9 sekundy. Jednak z dodatkowym pakietem SpaceX (nazwa robocza) auto ma rozpędzać się prawdopodobnie w 1,1 sekundy. Poniższa wizualizacja czegoś takiego wgniata w monitor!

Auto Elona Muska będzie latać

Tak niesamowite wartości są zasługą rakiet, które mają umożliwiać ekstremalne doładowanie. Nie będą jednak spalać żadnego paliwa, a wykorzystywać sprężone powietrze. Siła ma być tak potężna, że poprzez naciśnięcie przycisku, Tesla Roadster ma mieć możliwość oderwania się od nawierzchni.

Nowy Roadster to po części rakieta – napisał ostatnio na Twitterze Elon Musk, którego konto śledzi 43,5 mln użytkowników. Na pytanie „czy potrafi latać?” CEO Tesli odparł: – Troszkę. Elon Musk powiedział kiedyś, że nowy Roadster ma nie tyle unosić się w powietrzu, co móc coś przeskoczyć. Coraz bardziej realne wydają się też zapowiedzi o zasięgu 1000 km na jednym ładowaniu.

Elon Musk pokazał nową Teslę o mocy ponad 1100 KM! Do setki poniżej 2 sekund, kierownica jak w F1 i Cyberpunk

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News