Elon Musk zrobi to jako pierwszy w historii motoryzacji! W tym roku Tesla osiągnie to, co innym zajmie jeszcze mnóstwo lat

Elon Musk zrobi to jako pierwszy w historii motoryzacji! W tym roku Tesla osiągnie to, co innym zajmie jeszcze mnóstwo lat

Podaj dalej

Podczas Światowej Konferencji Sztucznej Inteligencji (WAIC) w Szanghaju zdalnie wystąpił Elon Musk. Dyrektor generalny Tesli zapowiedział, że w tym roku jego marka dokona kolejnego milowego kroku w historii motoryzacji.

Na konferencji (zapis wideo poniżej) Musk krótko omówił wysiłki Tesli zmierzające do osiągnięcia pełnej autonomii jazdy jeszcze w 2020 r. – Jestem całkowicie przekonany, że kolejny poziom lub zasadniczo pełna autonomia nastąpi bardzo szybko – oświadczył Musk. – Myślę, że w Tesli jesteśmy bardzo blisko autonomii na poziomie piątym (pełna autonomia – przyp. red.) – dodał.

Prace nad dziwactwami

Do osiągnięcia pełnej autonomii w każdej sytuacji (nie tylko na autostradach) Tesla udoskonala swoje oprogramowanie symulując najdziwniejsze sytuacje na drogach. – Nic nie jest bardziej złożone i dziwne niż prawdziwy świat – ocenił Musk. – Myślę, że nie ma już fundamentalnych wyzwań dla autonomii poziomu piątego. Pozostało tylko kilka małych problemów – stwierdził.

Nie od dziś wiadomo, że Tesla swoją pozycję lidera wśród producentów samochodów elektrycznych opiera na oprogramowaniu. Jeśli Tesla faktycznie wypuści sprawny system jazdy autonomicznej poziomu 5, wówczas rywalom może być jeszcze trudniej dogonić Amerykanów. Wiele koncernów jest przekonanych, że pełna autonomia to kwestia wielu lat. Tymczasem Musk twierdzi, że jest gotów dokonać tego przełomu już w tym roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News