Elon Musk zniszczył dziecięce marzenia. Nowa Tesla sponiewierała Lamborghini Huracan jak szmatę do podłogi

Elon Musk zniszczył dziecięce marzenia. Nowa Tesla sponiewierała Lamborghini Huracan jak szmatę do podłogi

Nowa Tesla Model S Plaid na torze

Podaj dalej

Gdy byłem dzieckiem prawie każdy chłopak marzył o Ferrari czy Lamborghini. Dziś dzieciaki nie mają plakatów z supersamochodami i nieszczególnie ich obchodzą. Czemu się jednak dziwić, gdy te wydawałoby się potwory z silnikami V10 są niczym w porównaniu z codzienną Teslą. Elon Musk w pewnym sensie zrujnował moje dziecięce marzenia.

Kompromitacja supersamochodów

Dowodem na to niech będzie nagranie, które udostępnił tuner Unplugged Performance, który niedawno wszedł w posiadanie nowej Tesli Model S Plaid i zamierza wystawić ją w wyścigu Pikes Peak. Tak to ten 7-miejscowy sedan, który potrafi zrobić 60 mil/h (97 km/h) w 1,99 sekundy. Takie osiągi są poza zasięgiem wielu supersamochodów, co okrutnie widać w porównaniu z Lamborghini Huracan. Ponad 600-konne V10 powinno wywoływać wielkie emocje, ale w porównaniu z cichymi silnikami Tesli o łącznej mocy 1033 KM, to raczej powód do wstydu.

Na nagraniu powyżej zobaczycie jak Lambo wkręca się wściekle na obroty na wyjściu na prostą po torze Laguna Seca. Tymczasem Tesla Model S Plaid w absolutnej ciszy wyprzedza ryczącego Huracana jak jakiegoś Fiata 126p. Przepaść w osiągach jest porażająca. Nie inaczej jest w przypadku wielu innych supercarów. Na nagraniu poniżej, także od Unplugged Performance, można zobaczyć kolejny pogrom. Po zaledwie kilku zakrętach nowy Model S Plaid rozprawia się z Porsche 991 GT3 RS, McLarenem Senna i McLarenem P1.

Jeśli to robi sedan, to co zrobi roadster?

Choć wiele osób powie, że bez dźwięku silnika to nie jest żadna frajda, to tak naprawdę nie da się zatrzeć rzeczywistości. Spalinowe supercary są powolne w porównaniu do możliwości silników elektrycznych. Elon Musk tylko rodzinnym sedanem zniszczył moje marzenia o Lamborghini czy Ferrari. Strach pomyśleć jaką masakrę zgotuje, gdy wypuści typowo sportową Teslę Roadster. „To będzie hardkorowe lańsko” – zapowiedział swego czasu Elon Musk. Jeśli sprawdzą się zapowiedzi o wykorzystaniu pakietu SpaceX (rakiety ze sprężonym powietrzem) i przyspieszeniu do setki w 1,1 sekundy to będzie to kompletna dewastacja technologii silników spalinowych.

Czy Elon Musk to psychopata? Tak ma wyglądać przyspieszenie do setki w 1 sekundę w Tesli z pakietem SpaceX

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News