Elon Musk zdecydował się na radykalną zmianę w Tesli Cybertruck. Będzie skręcać tylnymi kołami! Zobacz jak [WIDEO]

Elon Musk zdecydował się na radykalną zmianę w Tesli Cybertruck. Będzie skręcać tylnymi kołami! Zobacz jak [WIDEO]

Podaj dalej

W ostatnim czasie nieco ciszej zrobiło się o Tesli Cybertruck, elektrycznym pickupie kipiącym ekscentrycznością. Elon Musk w końcu napisał na Twitterze, że zdecydował się na radykalną zmianę. Samochód będzie skręcać tylnymi kołami! Zobacz jak to może wyglądać.

Znów Elon Musk nie mógł zrobić czegoś normalnie

Tesla Cybertruck na pierwszy rzut oka wygląda mało nowocześnie, ale będzie kryć w sobie wiele unikatowych technologii. Choć pojazd nie jest jeszcze w pełni zaprojektowany, to już teraz Elon Musk dostał podobno ponad 1 milion rezerwacji! Jakiś czas temu dyrektor generalny firmy sugerował, że elektryczny pickup może zmienić swój wygląd. Teraz okazuje się, że zmienił zdanie, bowiem napisał, że „Cybertruck będzie prawie dokładnie tym, co pokazano”.

W tweecie znalazła się jednak jeszcze inna ciekawa wiadomość. Elon Musk ogłosił, że „Dodajemy sterowanie tylnymi kołami, aby mógł przejeżdżać ciasne zakręty i manewrować z dużą zwinnością”. Choć może się to wydawać nowością, to Elon Musk wcale nie jest tutaj innowatorem. Takie rozwiązanie nazwane „crab mode” (pol. tryba kraba) zastosowano w GMC Hummer EV. Dzięki temu jest on w stanie przemieszczać się niemal bokiem.

Czy to przebije się do mainstreamu?

Na wideo powyżej można zobaczyć jak crab mode wygląda w praktyce. Dzięki niemu Hummer może popisać się zwinnością czasem może i lepszą niż małego hatchbacka. Jeśli Tesla decyduje się na to rozwiązanie, to znaczy, że musi to być coś naprawdę świetnego. Kto wie, czy w czasach dominacji SUV-ów, nie stanie się to wkrótce standardem. Ludzie wierząc w większe bezpieczeństwo kupują crossovery na potęgę, ale potem często nie umieją nimi dobrze skręcać. Cztery mocno skręcające koła to być może będzie jeden z symboli przyszłej motoryzacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News