Elon Musk ujawnił spektakularny wygląd fabryki, do której zaprasza Polaków. Ma być nocny klub i basen?

Elon Musk ujawnił spektakularny wygląd fabryki, do której zaprasza Polaków. Ma być nocny klub i basen?

Podaj dalej

Na Twitterze, a jakże, Elon Musk opublikował pierwsze spojrzenie na to, jak finalnie będzie wyglądała Gigafactory Berlin. Pierwsza europejska fabryka Tesli zapowiada się spektakularnie.

Kompleks w Gruenheide został zapowiedziany w listopadzie 2019 r. Choć budowa fabryki mierzy się z różnymi trudnościami, dyrektor generalny Tesli postanowił przedstawić wizualizację zaplanowanego przedsięwzięcia. Można domyślić się, że nie będzie to tylko miejsca pracy, ale i… rozrywki.

Co widać na projekcie?

Giga Berlin render
Giga Berlin (render)

Render przedstawia nowy futurystyczny projekt, który nieco różni się od wcześniej wydanych projektów Tesli dla Gigafactory w Szanghaju i Nevadzie. Warto zauważyć, że na dachu znajduje się wiele paneli słonecznych do zasilania fabryki. Jest też coś, co wydaje się być basenem na dachu.

Elon Musk sugerował wcześniej, że fabryka może mieć nawet podziemny klub nocny, w którym organizowane byłyby „grube imprezy” dyskotekowe. Jego pytanie o konieczność stworzenia takiego miejsca spotkała się ze sporym entuzjazmem. Znając niekonwencjonalne metody Muska to może nie być żart.

Kiedy ruszy fabryka?

Tesla planuje rozpocząć produkcję w nowej fabryce w lipcu 2021 r. Do osiągnięcia tego celu konieczne jest ścisłe przestrzeganie harmonogramu budowy, bowiem pandemia koronawirusa, protesty ekologów i biurokracja opóźniły początkowe etapy prac. Za 12 miesięcy w Europie zadebiutowałaby tym samym Tesla Model Y. Elektryczny SUV zbiera wiele pozytywnych recenzji, a rozwiązania z niego próbuje skopiować m.in. Volvo.

Wciąż pytaniem otwartym pozostaje, gdzie w Europie będą produkowane akumulatory Tesli. Niedawno ten projekt wypadł z projektu Gigafactory Berlin, a w plotkach o potencjalnych alternatywach pojawiła się nawet Polska. Nasi rodacy są na razie zapraszani do rekrutacji w Giga Berlin.

Polska na mapie Tesli Elona Muska wygląda jak zacofany kraj. Czy mamy się czego wstydzić?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News