Elon Musk tarza się ze śmiechu po aktualizacji Mercedesa. Tesla w tym obszarze jest o 50 lat do przodu!

Elon Musk tarza się ze śmiechu po aktualizacji Mercedesa. Tesla w tym obszarze jest o 50 lat do przodu!

Elon Musk musi tarzać się ze śmiechu

Podaj dalej

W pełni elektryczny Mercedes EQS w końcu trafił do sprzedaży w Europie. Pojazd za ok. pół miliona złotych ma już oferowane bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania. W najnowszej pojawiły się nawet gry, z czego do tej pory znana była tylko Tesla. Elon Musk musi tarzać się jednak ze śmiechu, gdy dowiedział się w co można pograć w EQS-ie.

Playstation 5 kontra Commodore 64?

Aktualizacje oprogramowania Over-The-Air to przyszłość motoryzacji, która zapewni markom samochodowym możliwość zarabiania poprzez ulepszenia pojazdu. Świeżo upieczeni użytkownicy Mercedesa EQS otrzymali ostatnio „kuszącą” ofertę aktualizacji, która dodaje gry do efektownego systemu multimedialnego. W Tesli Elon Musk oferuje m.in. Cyberpunka 2077 czy Wiedźmina 3 z wydajnością godną konsoli Playstation 5. Jaka jest odpowiedź Mercedesa?

Mercedes EQS wnętrze

Cóż, ciężko tu mówić o zbyt wysoko zawieszonej poprzeczce przez Teslę. Z poziomu Mercedesa EQS tej poprzeczki w ogóle nie widać. Aktualizacja umożliwia bowiem grę w takie hity jak Tetris, Sudoku, Shuffle Puck (cymbergaj), i Pairs (memory). Przez pierwsze 12 miesięcy gry będą dostępne za darmo, ale potem trzeba będzie płacić 89 euro rocznie (ok. 400 zł). Szczerze to wydaje się dosyć niepoważne, zwłaszcza w przypadku samochodu klasy premium za duże pieniądze.

Prowizorka nie przystoi

Oczywiście nie ma nic złego w pobieraniu opłat za ulepszenia oprogramowania. Jednak o ile dotyczy to trybów jazdy lub rozszerzania możliwości auta, to nie ma się do czego przyczepić. W przypadku pobierania opłat za prymitywne gry pojawiają się wątpliwości. Naprawdę, do pełni szczęścia zabrakło tutaj kultowego węża. To fajnie, że Mercedes stara się uatrakcyjnić system wzorując się na Tesli, ale oferując coś takiego, pachnie to nieco prowizorką.

Cyberpunk i Wiedźmin w Tesli

Elon Musk miał jednak na to bardziej przemyślaną strategię, oferując odpowiedniej klasy komputer pokładowy. Pytanie czy gry Mercedesa są lepsze niż nic? Być może z wizerunkowego punktu widzenia cenniejszy byłby brak gier. Zwłaszcza, że klientowi Mercedesa niekoniecznie może zależeć na takich udogodnieniach w luksusowej limuzynie premium. A tak, tetris będzie raczej powodem do drwin niż zachwytu nad bogatymi możliwościami Mercedesa EQS.

Przeczytaj również