Elon Musk szykuje niesamowity model Tesli. Klienci będą omijać diesle i kupować tego elektryka

Elon Musk szykuje niesamowity model Tesli. Klienci będą omijać diesle i kupować tego elektryka

Podaj dalej

Jednym z powodów, dla których samochody elektryczne nie mają dużego wzięcia, jest ich wysoka cena. Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk chce coś na to poradzić.

Obecnie za określoną sumę gotówki na nowy samochód bardziej opłaca się kupić auto spalinowe. Jest po prostu dużo wydajniejsze i wygodniejsze w użytkowaniu. Świadomość tego ma Elon Musk, który wprost stwierdził, że samochody Tesli są zbyt drogie. Zasugerował jednocześnie pojawienie się na to odpowiedzi.

Elon Musk dyrektor generalny Tesla
fot. Tesla

Elon Musk: Ważne jest, aby samochód był przystępny cenowo. Myślę, że nie odniesiemy sukcesu w naszej misji, jeśli nie sprawimy, aby samochody były bardziej dostępne. Najbardziej niepokoi mnie to, gdzie teraz jesteśmy. To, że nasze samochody nie są wystarczająco przystępne cenowo. Musimy to naprawić.

Nadchodzi nowa tania Tesla?

W USA ceny Tesli Model 3 zaczynają się od 37 990 dolarów (ok. 145 tys. zł). W Polsce za Model 3 Standard Range Plus trzeba wyłożyć 199 990 złotych. Nie jest to zatem tania rzecz, a nawet z ewentualnymi dopłatami elektryki są bardzo drogie. Tymczasem mały, nowy samochód spalinowy kupi się za mniej niż 40 tys. złotych.

Tesla logo
fot. Tesla

Dyrektor generalny Tesli odmówił potwierdzenia, czy na rynku pojawi się wkrótce tani model. Przyznał jednak, że „rozsądnie byłoby założyć”, że Tesla zbuduje kompaktowy pojazd. Miałaby to być podobno konstrukcja za „rozsądną cenę”. Zaznaczył jednocześnie, że do tego celu daleka droga, bowiem teraz producent skupia się na Model 3, SUV-ie Model Y, pickupie Cybertruck i ciężarówce Semi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News