Elon Musk przylatuje do Niemiec i cyk, covidowe obostrzenia zniesione! Szef Tesli będzie mógł zaszaleć

Elon Musk przylatuje do Niemiec i cyk, covidowe obostrzenia zniesione! Szef Tesli będzie mógł zaszaleć

Elon Musk w maseczce

Podaj dalej

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk napisał na Twitterze, że weźmie udział w dniu otwartym w nowej fabryce pod Berlinem. Giga Fest w Gruenheide ma przyjąć aż 9000 gości, co przekracza aktualny covidowy limit zgromadzeń. Władze Brandenburgii uznały jednak, że dla miliardera można znieść obostrzenia.

Obostrzenia nie dla bogatych

Gigafactory Berlin to pierwsza fabryka Tesli w Europie, której towarzyszą wielkie emocje. Choć ekolodzy mają wiele obaw o szkody dla wód gruntowych w regionie, Elon Musk zdecydował się na „jarmark”, aby przypodobać się lokalnej społeczności. Na Giga Fest zaproszono głównie mieszkańców Gruenheide oraz Brandenburgii. Formularz internetowy dopuszczał jednak rejestrację osób z innych krajów, w tym z Polski.

tesla berlin praca

Lokalne władze powiedziały agencji Reuters, że Tesla wystąpiła o pozwolenie na ugoszczenie na miejscu 9000 osób. Obecne przepisy pandemiczne ograniczają takie zgromadzenia do 5000 osób. „Dostępne dokumenty sugerują, że wniosek zostanie zatwierdzony” – zdradził rzecznik władz lokalnych. Tesla nie udzieliła komentarza w tej sprawie, ale oczywistym jest, że Brandenburgia nie zamierzała kłaść kłód pod nóg Elona Muska. Szef Tesli zainwestował w gigafabrykę pod Berlinem 5,8 miliarda euro.

Biba u Elona. Co w programie?

Zaplanowany na 9 października Giga Fest pokaże odwiedzającym kulisy nowej fabryki Tesli, określanej jako najnowocześniejszej na świecie. Goście mogą spotkać nie tylko Elona Muska, ale i przejechać się Teslą Model Y, której produkcja ruszy tam lada moment. Amerykański producent sprzedaje najwięcej elektryków w Europie, a elektryczny SUV ma tylko ugruntować jego dominującą pozycję. Choć przepisy covidowe zostały dla Tesli nagięte, wstęp na teren Gigafactory Berlin mają tylko osoby zaszczepione, certyfikowani ozdrowieńcy i posiadacze negatywnego testu na koronawirusa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News