Elon Musk oszalał! Tesla żąda nieprawdopodobnych pieniędzy za coś, co każdy Diesel ma za darmo

Elon Musk oszalał! Tesla żąda nieprawdopodobnych pieniędzy za coś, co każdy Diesel ma za darmo

Podaj dalej

Tesla przyciąga do swoich samochodów coraz więcej klientów m.in. dostępem do tak popularnych aplikacji jak YouTube, Netflix czy Twitch. Jednak aktualizacja udostępniająca te funkcje usunęła możliwość korzystania z odbiornika radiowego FM. Po skargach klientów Tesla zgodziła się przywrócić funkcjonalność, ale za niemałe pieniądze.

Elon Musk daje radio, które nie działa

Niedawno Tesla zaczęła oferować właścicielom Model S i Model X możliwość unowocześnienia ich systemów informacyjno-rozrywkowych do najnowszej konfiguracji. Aktualizacji do MCU2 kosztuje 2500 dolarów (ok. 9910 izł) oferują dodatkowo gry z biblioteki Tesla Arcade oraz aktywację systemu wideorejestracji TeslaCam i Sentry Mode.

Tesla Infotainment

Jednak ku zdziwieniu użytkowników Tesli, w infotainmencie stracono możliwość odbioru naziemnych rozgłośni radiowych AM, FM i satelitarnych Sirius XM. Klientom pozostała możliwość korzystania z radia internetowego lub odtwarzania jej z aplikacji. To bardzo nie spodobało się wielu osobom, dlatego Tesla wyszła im na przeciw, ale w ograniczonym stopniu.

Ile kosztuje korzystanie z radia w Tesli?

Tesla postanowiła udostępnić opcję reaktywowania lub aktywowania odbioru radia. Za tę funkcjonalność, która u większości marek jest po prostu darmowa, u Elona Muska przyjdzie zapłacić… 500 dolarów (ok. 1980 zł)! Oznacza to, że właściciele starszych Tesli mogą unowocześnić swój infotainment z zachowaniem radia za 3000 baksów (ok. 11 890 zł).

Choć wiele osób lubi samemu ustawiać sobie playlistę w samochodzie, to jednak dostęp do tradycyjnego radia wciąż wydaje się potrzebny. To właśnie tam kierowcy najprędzej i w bezpieczny sposób mogą zasięgnąć najważniejszych wieści z serwisów informacyjnych. Poza tym internet, nawet w USA, nie jest dostępny dosłownie w każdym miejscu. W wielu krajach radio jest również używane podczas klęsk żywiołowych jako system ostrzegania.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News