Elon Musk ostro krytykuje Polskę! Co on sobie myśli? Teraz to przesadził!

Elon Musk ostro krytykuje Polskę! Co on sobie myśli? Teraz to przesadził!

elon musk tesla spacex zarobił majatek

Podaj dalej

Polska stała się celem ataku jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Elon Musk ostro skrytykował nasz kraj za brak deklaracji o rychłej rezygnacji z węgla i paliw kopalnych. Czy szef Tesli i SpaceX nie zagalopował się tutaj za bardzo?

Co on nam zarzuca?

Elon Musk udzielił wywiadu dziennikowi „Daily Planet” z amerykańskiego Metropolis. Dziennikarka Lois Lane zapytała go, jak ocenia deklaracje poszczególnych państw o przejściu na zieloną energię i zeroemisyjny transport. – Podoba mi się to, co widać w Unii Europejskiej, ale niestety jest tam też czarna owca w postaci Polski – odparł Elon Musk. – Kiedy inni są gotowi na drastyczną zmianę w ciągu najbliższej dekady, oni chcą kopać węgiel i tankować diesla do połowy stulecia! – dodał.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Szef Tesli chce zaapelować do społeczności międzynarodowej, aby podpisać nowe Porozumienie Paryskie ws. zmian klimatu. Miałyby znaleźć się w nim zapisy wymuszające szybszą transformację systemu energetycznego. – Polska jest teraz jednym z głównych hamulcowych w Europie – grzmi Elon Musk. – Czy oni naprawdę myślę, że klimat wytrzyma jeszcze kilkadziesiąt lat z ich smogiem? Trzeba przeciwdziałać zmianom tu i teraz – oświadczył biznesmen. Na razie strona polska w żaden sposób nie ustosunkowała się do tez Muska.

Zagalopował się?

Oczywiśie, zmiany klimatu to poważny problem, który dotknie zwłaszcza przyszłe pokolenia. Jednak Elon Musk powinien wiedzieć, że świat nie jest jeszcze gotowy, aby przejść na zieloną energię. Z jednej strony brakuje sprawdzonych technologii, po drugie ktoś musi za to zapłacić. Majątek najbogatszych ludzi świata w zupełności by wystarczył, ale czy zechcą się nim podzielić? Bądźmy szczerzy, musieliby mieć z tego jakiś zysk. Może niech najpierw Elon Musk stworzy samochód elektryczny, który będzie ładował się krócej niż diesel i będzie mieć większy zasięg. Zachęcam też do sfinansowania sieci ładowarek, najlepiej w technologii bezprzewodowej.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Ten artykuł został zmyślony z okazji Prima Aprilis. 😉

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News