Elon Musk o Tesli Cybertruck: Chcemy nim skopać jak najwięcej tyłków. Bardziej sportowy od Porsche 911

Elon Musk o Tesli Cybertruck: Chcemy nim skopać jak najwięcej tyłków. Bardziej sportowy od Porsche 911

Podaj dalej

Kiedy Cybertruck pojawił się na scenie w zeszłym roku, wiele osób myślało, że Elon Musk postradał zmysły. Jednak dyrektor generalny Tesli zawsze był w pełni świadomy tego, że konstrukcja elektrycznego pickupa będzie polaryzować.

Żadnego researchu

Zapytany w podcastie Automotive News, czy Tesla przeprowadziła jakiekolwiek badania klientów przed zaprojektowaniem Cybertruck, Musk wybuchnął śmiechem:

Elon Musk szykuje kolejną nowość Tesli

Elon Musk: Badania klientów? Właśnie stworzyliśmy samochód, który uważaliśmy za niesamowity i wygląda super dziwnie. Chciałem tylko stworzyć futurystyczny czołg bojowy. Coś, co wygląda, jakby pochodziło z „Łowcy androidów”, „Obcego” czy czegoś w tym rodzaju, ale jednocześnie bardzo funkcjonalne.

Tesla Cybertruck Elon Musk
Elon Musk prezentuje Teslę Cybertruck

Pickup, w którym widać różnicę

Jeszcze przed zaprezentowaniem Cybertrucka Musk mówił, że Tesla zawsze może przeprojektować go na bardziej tradycyjnego pickupa. Ekscentryczny pojazd zgromadził jednak sporą rzeszę ludzi, którzy kupili tę szaloną wizję. Na samochód, który nie jest jeszcze w produkcji, a nawet ostatecznie ustalonej specyfikacji, rezerwacje złożyło już ponad pół miliona ludzi.

Elon Musk odpowiada krytykom

Elon Musk: To może być lepszy samochód sportowy niż Porsche 911, lepsza ciężarówka niż [Ford] F-150, jest opancerzony i wygląda na odlotowego z przyszłości. Taki był cel i mogło skończyć się to całkowitą porażką. Jednak nie martwiłem się tym zbytnio, ponieważ jeśli okazałoby się, że nikt nie chce kupić dziwnie wyglądającego pickupa, zbudowalibyśmy bez problemu normalnego trucka. Istnieje wiele zwykłych pickupów, które wyglądają prawie tak samo. Trudno wskazać różnice. No i oczywiście, moglibyśmy spapugować, to jest łatwiejsze. To jednak nasza strategia awaryjna.

Tesla Cybertruck - wnętrze prototypu
Tesla Cybertruck – wnętrze prototypu

Nie da się zarysować lakieru

Pomijając wygląd, Tesla chce uczynić Cybertrucka liderem w segmencie pickupów pod względem funkcjonalności i wydajności.

Elon Musk dyrektor generalny Tesla

Elon Musk: Naprawdę, zasadniczo robimy tę ciężarówkę jako północnoamerykańskiego skurczybyka [oryg. ass-kicker]. Celem jest skopanie jak największej ilości tyłków tym truckiem. Chcemy, aby było to coś, czego można użyć do holowania łodzi, przyczepy dla koni, wyciągania pni drzew z ziemi, jazdy w terenie bez obawy o zarysowanie farby, ponieważ… nie ma farby. Możesz po prostu rozbijać głazy i być w porządku.

Tesla Cybertruck ma posiadać wiele talentów
Tesla Cybertruck ma posiadać wiele talentów

Kiedy premiera Cybertrucka?

Tesla planuje wprowadzić elektrycznego pickupa Cybertruck do produkcji pod koniec 2021 roku. Produkcja będzie odbywać się w nowej fabryce w Austin, w Teksasie. Producent zacznie oferować dwie lepiej wyposażone wersje w cenie od 50 tys. dolarów (ok. 190 tys. zł) i zasięgu do 800 kilometrów na jednym ładowaniu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News