Elon Musk nie żartuje. Tesla Roadster z pakietem SpaceX będzie latać i przyspieszać do 100 km/godz. w sekundę!

Elon Musk nie żartuje. Tesla Roadster z pakietem SpaceX będzie latać i przyspieszać do 100 km/godz. w sekundę!

Podaj dalej

Wydawało się, że to tylko tweeterowy żart, ale wygląda na to, że Elon Musk naprawdę chce sprawić, aby jego samochody… latały. Dyrektor generalny Tesli ma bardzo ambitne plany.

O latających samochodach pisał nie tylko na Twitterze (poniżej), ale i mówił w motoryzacyjnym show Jay Leno’s Garage. Elon Musk wspomniał, że nowa Tesla Roadster będzie dostępna z pakietem SpaceX. Zapewni on zestaw 10 małych rakiet wokół samochodu, które będą miały wiele zastosowań.

Po co rakiety w samochodzie elektrycznym?

Rzecz jasna owe rakiety nie będą spalać paliwa, a wykorzystywać mocno sprężone powietrze, którego strumień zapewni bardzo mocne doładowanie. Ma to poprawić m.in. przyspieszenie. Od 0 do 100 km/godz. Tesla ma się rozpędzać w zaledwie 1,1 sekundy przy przeciążeniu 2,5 G. Pomoże to także w uzyskaniu większej prędkości maksymalnej. Takie cuda będą zapewne możliwe tylko z wytrzymałymi i wydajnymi oponami pokroju Michelin Pilot Sport Cup 2, które montowane są do obecnego prototypu.

Jednak dmuchające rakiety mają być wykorzystywane także do hamowania i łatwiejszego pokonywania zakrętów. Można sobie wyobrazić, że dzięki temu rozwiązaniu dowolna bryła samochodu może przejechać zakręt niczym sportowy samochód z dużym dociskiem aerodynamicznym.

Jedna Tesla Roadster jest już w kosmosie

Największą konsternację wywołuje jednak potencjalna możliwość… latania. Prawdopodobnie chodzi o unoszenie się nad ziemią na niewielkiej wysokości, niż samodzielne loty w kosmos, choć nazwa „pakiet SpaceX” mógłby sugerować, że chodzi o coś więcej.

Jedna Tesla już lata i to w kosmosie
Jedna Tesla już lata i to w kosmosie

To jednak na razie bardzo wczesny projekt, który nie wydarzy się w najbliższych latach, ani w tej dekadzie. Jest to jednak ekscytująca wizja, która po realizacji przekroczy kolejne granice w pojmowaniu motoryzacji przyszłości, do czego Elon Musk już nas przyzwyczaił.

Dlaczego Elon Musk ogrywa całą branżę motoryzacyjną? Widać to na przykładzie tej modyfikacji Tesli Cybertruck

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News