Elon Musk nie gryzł się w język! Te słowa to wielka obraza dla Volkswagena. Jak szef Tesli mógł tak powiedzieć?

Elon Musk nie gryzł się w język! Te słowa to wielka obraza dla Volkswagena. Jak szef Tesli mógł tak powiedzieć?

elon musk tesla spacex zarobił majatek

Podaj dalej

Choć mało który producent samochodów chwali swoją konkurencję, to Volkswagen od pewnego czasu wskazuję Teslę jako światowego lidera branży. Wydawać by się mogło, że Elon Musk mógłby odwdzięczyć się grzecznością i ocenić VW jako największego konkurenta. Zapytany o to 50-latek udzielił jednak zaskakującej odpowiedzi, wybierając zupełnie inną firmę.

Policzek dla Volkswagena

Potencjalne wskazanie VW jako największego konkurenta może się wydawać sensowne, ponieważ niemiecki koncern wydaje miliardy euro na badania i rozwój aut na prąd. Koncern z Wolfsburga do 2025 r. jasno deklaruje, że chce wyprzedzić Teslę i produkować najwięcej elektrów. Elon Musk pozostaje jednak niewzruszony takimi przechwałkami, bowiem zagrożenie widzi zupełnie gdzie indziej.

Wypowiedzi Elona Muska na ten temat pokazano podczas Światowego Kongresu Pojazdów Nowych Energii na chińskiej wyspie Hajnan. Ekscentryczny szef Tesli nie pojawił się tam osobiście, ale wcześniej nagrał swoje przemówienie. To swoją drogą dosyć niecodzienna forma, bowiem przyzwyczailiśmy się już do jego spontanicznych, nieprzećwiczonych wystąpień. Tym razem wszystko było przygotowane, ale nie oznacza to, że obyło się bez kontrowersji.

Kto jest największym konkurentem Tesli?

Dyrektor generalny Tesli oznajmił w materiale, że teraz największą konkurencją dla niego są producenci z Chin. „Mam wielki szacunek dla wielu chińskich producentów samochodów za stosowanie tych technologii” – stwierdził Musk. „Moja szczera obserwacja jest taka, że ​​chińskie firmy motoryzacyjne są najbardziej konkurencyjne na świecie, zwłaszcza że niektóre z nich są bardzo dobre w oprogramowaniu”. To bardzo ważne słowa, bowiem miliarder stara się przekonywać, że to właśnie „oprogramowanie najbardziej ukształtuje przyszłość przemysłu motoryzacyjnego”.

Nio Power Swap Station

Wśród chińskich producentów należy wymienić obecnie przede wszystkim NIO. Firma wchodzi właśnie do Europy, ale początkowo będzie jedynie w najbardziej elektromobilnym kraju – w Norwegii. NIO zasłynęło opracowaniem stacji wymiany baterii, co ma znacząco przyspieszyć proces zwiększania zasięgu. Musk z uwagą obserwuje także Xpeng, który jest oskarżany o kradzież kodu źródłowego oprogramowania Tesli. Chodzi przede wszystkim o funkcję Autopilot, czyli tryb jazdy autonomicznej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News