Elon Musk ma koronawirusa! Szef Tesli stwierdza, że testy na COVID-19 to fałszerstwo. Oto dowód

Elon Musk ma koronawirusa! Szef Tesli stwierdza, że testy na COVID-19 to fałszerstwo. Oto dowód

Podaj dalej

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk wyjawił, że wykonał dziś aż 4 testy na koronawirusa. Wyniki wprowadzają pewien zamęt, bowiem dwa z nich były pozytywne, a dwa negatywne! Czy 49-latek faktycznie ma COVID-19?

Elon Musk obnażył absurd

Wygląda na to, że tak, ale założyciel czołowego producenta samochodów elektrycznych podważył skuteczność testów antygenowych BDX.N firmy Becton Dicinson and Co. Swoje wątpliwości opisał na Twitterze. – Dzieje się coś niezwykle fałszywego – ocenił CEO Tesli. – Dzisiaj cztery razy testowano mnie pod kątem COVID-a. Dwa testy dały wynik negatywny, a w dwóch był wynik pozytywny. Ta sama maszyna, ten sam test, ta sama pielęgniarka – zaznaczył.

Dla pewności Elon Musk przechodzi również testy genetyczne łańcuchowej reakcji polimerazy (PCR) w oddzielnych laboratoriach. Wyniki powinny być znane w ciągu 24 godzin. Jedne z użytkowniów Twittera dopytał go, czy ma jakieś objawy koronawirusa. Musk odparł, że wygląda to u niego na „typowe przeziębienie”. – Jak dotąd nic niezwykłego – uznał Elon.

Co z tymi testami?

O tym, że szybkie testy firmy Becton Dickinson mogą dawać fałszywe wyniki informowały już we wrześniu amerykańskie domy opieki. Producent testów jak na razie nie odniósł się do całej sytuacji. Jednak wpis kogoś tak wpływowego jak szef Tesli mocno podważa reputację zarówno firmy, jak i w ogóle testów na obecność koronawirusa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News