Dzięki temu trikowi, kierowcy w Polsce wydają mniej na Diesel, benzynę i LPG. Czy w twoim aucie też się tak da?

Dzięki temu trikowi, kierowcy w Polsce wydają mniej na Diesel, benzynę i LPG. Czy w twoim aucie też się tak da?

diesel unia europejska

Podaj dalej

Od początku dekady na stacjach paliw kierowcy w Polsce obserwują ciągłe podwyżki na Diesel i benzynę. Dopiero niedawno LPG zaczęło nieco tanieć, ale nie zmienia to faktu, że koszt przejechania kilometra wzrósł bezpowrotnie. W takich okolicznościach warto wypróbować ciekawy sposób na obniżenie wydatków. Mało tego, kierowcy mogą dostać nawet 120 zł do wydania na dowolnej stacji paliw, o czym dowiesz się TUTAJ.

Jak wydawać mniej na paliwo?

Skoro Diesel, benzyna i LPG są drogie, to oczywistym sposobem na mniejsze wydatki jest… mniejsze spalanie. Jednak same zasady ecodrivingu mogą nie wystarczyć, ponieważ te na niewiele się zdadzą, jeśli auto porusza się na niewłaściwych oponach. To jakie są właściwe? Przy rozwoju współczesnej technologii można powiedzieć, że te, które oferują zoptymalizowany opór toczenia i wysoką przyczepność. Te niegdyś wykluczające się cechy udało się połączyć, a efekty są dostępne TUTAJ.

Opona letnia Michelin Primacy 4

Okazuje się, że bezpieczne opony mogą wyraźnie wpłynąć na niższe zużycie paliwa. Kierowcy w Polsce, którzy już mieli okazję przejechać się m.in. na innowacyjnych oponach letnich Michelin Primacy 4 potwierdzają, że ich Diesel lub benzyniak wyraźnie spala mniej paliwa. Co więcej, zastosowana tam technologia EverGrip sprawia, że rowki i lamele dynamicznie zmieniają swój kształt wraz ze zużyciem bieżnika. W efekcie opona przez cały okres użytkowania (nawet do 1,6 mm) zachowuje imponujące parametry.

Dodatkowe środki na paliwo

Te „spalające” mniej paliwa opony o ekstremalnie długiej żywotności mogą wypróbować wszyscy kierowcy, którzy mogą zamontować co najmniej 15-calowe koła. Obecnie przy zakupie większych rozmiarów oferowane są ciekawe benefity. Otóż jeśli kupisz TUTAJ opony Michelin Primacy 4 w rozmiarze 16 lub 17 cali otrzymasz kartę 60 zł na paliwo na dowolnej stacji. W przypadku zakupu opon 18-calowych lub większych bonus urasta do 120 zł. Jeśłli zatankujesz za tyle Diesel lub benzynę to ponad połowę baku masz gratis. Szczegóły akcji znajdziesz TUTAJ.

karta przedpłacona Michelin

Kartę przedpłaconą Michelin można zdobyć także na inne opony letnie renomowanego producenta. Warto zwrócić uwagę chociażby na Michelin Pilot Sport 4S, które są oszczędne na co dzień, ale i bardzo przyczepne nawet na torze. Na trackdayach coraz więcej widać też mocnych SUV-ów, dlatego z myślą o nich powstały wzmocniony model Michelin Pilot Sport 4 SUV. Alternatywą są innowacyjne opony całoroczne Michelin Crossclimate+, które szokują swoimi osiągami. Uniwersalna opona na każdą pogodę jest dostępna też dla dostawczaków jako Michelin Agilis Crossclimate.

Wszystkie opony warto wypróbować ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa oraz wpływ na niższe spalanie. Jeśli dodatkowo chcecie zaopatrzyć się w kartę na paliwo, warto dokonać zakupu opon TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News