Duże zmiany w Paczkomatach InPost! Odbiór paczek wygląda inaczej. Polscy kierowcy będą zachwyceni

Duże zmiany w Paczkomatach InPost! Odbiór paczek wygląda inaczej. Polscy kierowcy będą zachwyceni

Kurier Paczkomat InPost

Podaj dalej

Tegoroczne wakacje to czas, w którym następują duże zmiany w Paczkomatach InPost. Rewolucję docenią zwłaszcza kierowcy, bowiem bycie w rozjazdach czasem uniemożliwia odebranie paczki na czas. Na szczęście teraz jest dostępny nowy sposób na odebranie paczki po upływie 48 godzin.

Jak odebrać paczkę po 2 dniach?

Powinna być tu ulga dla wielu osób i tak naprawdę wpływająca na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Bywały sytuacje, że kierowcy pędzili przez miasto jak na złamanie karku, aby zdążyć odebrać paczkę. Czasem natłok obowiązków sprawia, że te 2 dni okazują się zbyt krótkim czasem, aby wyrobić się z wyjęciem pudełka ze skrytki. Teraz jednak InPost umożliwia łatwe przedłużenie czasu na odbiór.

Aplikacja InPost do Paczkomatu
fot. InPost

Żeby to zrobić będzie nam niezbędna aplikacja InPost, bowiem tam będzie dostępna ta opcja. Pojawia się ona jednak dopiero, gdy do końca podstawowego czasu mamy 12 godzin (24h jeżeli dostęp do paczkomatu jest ograniczony czasowo). Wszystko załatwiamy kilkoma kliknięciami, ale nie za darmo. Przedłużenie czasu na odbiór o 24 godziny kosztuje 7,99 zł i w zasadzie można to ponawiać każdego dnia. Płatności dokonujemy w interfejsie apki za pomocą BLIK-a, szybkiego przelewu lub Dotpaya.

Jeszcze więcej niezależności

Może się to okazać bardzo popularną opcją zwłaszcza w wakacje, gdy przykładowo kierowcy zdecydują się na spontaniczny wyjazd na weekend. Dzięki temu rozwiązaniu Paczkomaty InPost pozwolą na jeszcze większą niezależność względem tradycyjnych kurierów. Już sama możliwość odbioru paczki w dowolnym momencie przez 2 dni uwalniała konsumentów od uwiązania do przebywania pod adresem, na który nadano paczkę. Teraz możliwość przedłużenia magazynowania w paczkomatach z pewnością pozwoli na jeszcze większą swobodę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News