Duże zmiany w handlu samochodami używanymi w Polsce! Bez tego dokumentu będą problemy, aby cokolwiek sprzedać

Zakup samochodu używanego wiąże się czasami z pewnym ryzykiem. Nierzadko zdarza się, że największą wadą takiego auta to jego poprzedni właściciel i zatajona historia. Na szczęście na naszych oczach dochodzi do dużej zmiany w handlu samochodami używanymi w Polsce. Oczekiwane przez wiele osób standardy wprowadzono właśnie do programu Ford Używane. Zainteresowani zakupem będą mogli łatwo dostać ważny dokument, bez którego Polacy coraz częściej nie wyobrażają sobie zakupu pojazdu. Kto nie będzie go miał, musi się liczyć z tym, że coraz ciężej będzie sprzedać auto z drugiej ręki.

Handel samochodami używanymi. Nowy dokument
Podaj dalej

Na wstępie warto wyjaśnić, że Ford Używane to specjalny program sprzedaży starannie wyselekcjonowanych i dokładnie sprawdzonych samochodów używanych. W ofercie znaleźć można samochody marki Ford, które mają maksymalnie 8 lat i nie więcej niż 150 tys. kilometrów przebiegu. Każdy z nich przechodzi 150-punktową kontrolę. Po jej zakończeniu wydawany jest protokół kontrolny, który staje się podstawą do wydania Certyfikatu Jakości Pojazdu Ford. Samochody nie mają więc żadnych ukrytych wad.

Salon Ford Używane / Mirai / Mysłowice
fot. Ford

Co takiego wprowadzono?

Teraz zupełną nowość w programie Ford Używane stanowi raport AutoDNA, który dodatkowo uwierzytelnia ich stan techniczny. Dane zawarte w takim dokumencie stanowią nieodzowny element sprawdzenia auta. Raport obejmuje m.in.: sprawdzenie baz skradzionych pojazdów, dane techniczne pojazdu, archiwalne zdjęcia pojazdu, przeznaczenie pojazdu, informacje o odczytach drogomierza, informacje o zgłoszonych uszkodzeniach, wypadkach, szkodach oraz usterki fabryczne auta, zastawy skarbowe, wykonywanych okresowych badaniach technicznych i inne. U coraz większej liczby osób dokument z takmi danymi stanowi podstawę do tego, aby w ogóle rozważać zakup pojazdu.

Samochody oferowane w programie Ford Używane mają być najwyższych lotów. Dlatego tak wielką wagę przykładamy do naszego Certyfikatu Jakości Pojazdu Ford, a teraz również do raportu AutoDNA. Nawiązanie współpracy z AutoDNA to kolejny krok milowy na drodze do naszej transparentnej sprzedaży aut używanych umożliwiającej pewny i rzetelny zakup samochodu z drugiej rękimówi Maciej Rajewski, kierownik programu Ford Używane w Ford Polska.

Salon Ford Używane / Mirai / Mysłowice
fot. Ford

To już nie czasy kupowania kota w worku

Samochody oferowane w programie Ford Używane sprzedaje się z 12-miesięczną bezpłatną gwarancją bez limitu kilometrów. Klienci mogą doposażyć się w pakiety gwarancyjne nawet do 3 lat. Dodatkowo w pakiecie oferuje się 12-miesięczne ubezpieczenie Assistance.

W ofercie Ford Używane można znaleźć najbardziej popularne na polskich drogach modele. Dominuje tu Focus oraz Mondeo, popularnością cieszy się również model Kuga. Obecnie w ofercie znajduje się kilkadziesiąt samochodów rozmieszczonych po salonach w całej Polsce.

Źródło: Ford

Przeczytaj również