Duże zmiany na Allegro! Kierowcy już tak nie zrobią zakupów. Teraz będzie trzeba to robić inaczej [WYJAŚNIAMY]

Duże zmiany na Allegro! Kierowcy już tak nie zrobią zakupów. Teraz będzie trzeba to robić inaczej [WYJAŚNIAMY]

Podaj dalej

Allegro to najpopularniejsza w Polsce platforma do zakupów online. Często korzystają z niej kierowcy, poszukujący nowego auta lub chcący sprzedać dotychczasowy. Codziennie handluje się tam też mnóstwem części samochodowych, ale teraz w Allegro następują duże zmiany. Niektórzy zakupy będą musieli robić robić inaczej niż dotychczas.

Rosja opuści ISS od 2025 roku. Powstanie nowa stacja za 6 mld USD!

Co się zmieniło w Allegro?

Do tej pory zakup opon, amortyzatorów czy filtrów powietrza był niezwykle prosty. Wystarczyło przeklikać ofertę, zrobić bezpieczny przelew lub poprosić o wysyłkę za pobraniem. Nie trzeba było mieć do tego nawet konta w serwisie, bowiem wystarczyło podać dane do wysyłki w formularzu. Z tak łatwej ścieżki korzystało bardzo dużo kierowców, ale to już koniec uproszczonej procedury. Trzeba pogodzić się z tym, że proces będzie odrobinę bardziej skomplikowany, choć nie powinno to nikogo przerosnąć.

Moto Allegro

Od 19 kwietnia 2021 r. Allegro zablokowało możliwość zakupów bez rejestracji. Oznacza to, że chcąc kupić nawet najdrobniejszą rzecz, trzeba najpierw zarejestrować się w serwisie. Być może niektórym wyda się, że to niepotrzebne utrudnienie, ale w praktyce otrzymuje się tu szereg korzyści. Przede wszystkim zarejestrowany użytkownik zawsze jest objęty Programem Ochrony Kupujących. Dzięki niemu łatwiej uchronić się przed nieuczciwym sprzedawcą. Posiadanie konta w Allegro to także m.in. szybki dostęp do historii zakupów czy statusów przesyłek.

Zmieniło się więcej

Brak możliwości zakupów bez rejestracji to kolejna ze zmian w serwisie, które wprowadzono w ostatnim czasie. Niedawno sporo (na lepsze) zmieniło się w kwestii kosztów przesyłek. Użytkownicy korzystający z usługi Smart! przyzwyczaili się, że darmowa wysyłka najczęściej dotyczyła opcji Paczkomatów InPost przy zamówieniu za 40 złotych. Darmowy kurier był dostępny od zakupów za 100 złotych, ale od 18 lutego 2021 r. tę barierę obniżono już do 80 złotych. To ważne m.in. w kwestii handlu częściami samochodowymi, który w kanale online staje się coraz bardziej opłacalny.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News