Dramatyczne nagranie! Tornado powaliło pickupa, którym uciekał 16-latek. Chwilę potem stało się coś niesamowitego [WIDEO]

Dramatyczne nagranie! Tornado powaliło pickupa, którym uciekał 16-latek. Chwilę potem stało się coś niesamowitego [WIDEO]

Tornado powaliło pickupa

Podaj dalej

W Stanach Zjednoczonych jest wiosna, a już sezon tornad sieje spustoszenie w niektórych częściach południa kraju. Prawie każde tornado uchwycone na wideo jest dramatyczne, ale kiedy żywioł przewraca ciężkiego pickupa to znaczy, że jest naprawdę grubo. Jeden ze świadków takiego zdarzenia nagrał niesamowitą scenę z udziałem nieletniego kierowcy.

Pickup kontra tornado

Do zdarzenia doszło w Elgin w amerykańskim stanie Teksas. Brian Emfinger filmował dramat, który widać było za szybą jego auta. Nagle na przeciwległej nitce autostrady doszło do przewrócenia czerwonego Chevroleta Silverado. Pickup wylądował na boku, a żywioł jeszcze wyobracał masywne auto. Chwilę potem doszło do zaskakującej sceny.

Szczęśliwie ekstremalnie silny wiatr ponownie przywrócił Silverado na koła. Auto nie uległo znacznemu uszkodzeniu i nieoczekiwanie ruszyło w dalszą drogę. Takie sceny nie należą do zbyt częstych, dlatego można mówić o małym cudzie. Zwłaszcza, jeśli uświadomimy sobie, kto siedział za kierownicą. Okazało się, że był to nastolatek (ok. 16-17 lat). Świadek zdarzenia, Marcus Reynolds podjechał do niego i zaoferował pomoc w zadzwonieniu do jego rodziców.

Idealna reklama Chevroleta Silverado?

Młody kierowca szczęśliwie doznał tylko skaleczenia w ramię. Z relacji świadka wiemy jedynie, że pickup miał w zasadzie tylko rozbitą przednią szybę. Chevrolet może teraz śmiało wykorzystać to szczęście w nieszczęściu do promocji wytrzymałości swojego Silverado. W końcu nie każde auto pozwala na przetrwanie tornada. Jest to szczególnie ważne w USA, gdzie trąby powietrzne są najczęstsze na świecie.

Nie bez przyczyny obszar północnego Teksasu przez wielkie Równiny do Dakoty Południowej nazywa się potocznie Aleją Tornad. Ich największa częstotliwość obserwowana jest późną wiosną. Dzieje się tak, gdy ciepłe, wilgotne powietrze z Zatoki Meksykańskiej zderza się z chłodniejszym powietrzem znad Gór Skalistych. To idealna mieszanka na duże burze z piorunami, które mogą wywołać niszczycielskie tornada z prędkością wiatru dochodzącą do 480 km/h.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News