Dodatkowa zniżka na diesel, benzynę i LPG! Te stacje w Polsce zdecydowały się sprzedawać paliwo po taniości [RAPORT]

Dodatkowa zniżka na diesel, benzynę i LPG! Te stacje w Polsce zdecydowały się sprzedawać paliwo po taniości [RAPORT]

benzyna diesel lpg ceny cena paliwo

Podaj dalej

Kiedy spoglądamy na notowania średnich cen paliw dla Polski, często przecieramy oczy ze zdumienia. Niejednokrotnie ceny paliw są zupełnie inne niż wskazuje średnia ogólnopolska. Okazuje się, że w poszczególnych województwach diesel, benzyna i LPG kosztują dużo mniej niż w innych częściach kraju.

Gdzie diesel, benzyna i LPG są najtańsze?

W ostatnim czasie z najniższych cen paliw zasłynęło województwo łódzkie, ale i to uległo zmianie. Co prawda region w centrum Polski nadal ma najtańsze LPG, które kosztuje tam średnio 2,94 zł/l. To o 17 gr na litrze mniej niż średnia ogólnopolska. Zróżnicowanie cenowe autogazu jest dosyć duże, bowiem to paliwo tankuje się poniżej 3 zł/l także w woj. świętokrzyskim (2,97 zł/l) i na Podkarpaciu (2,99 zł/l).

Po weekendzie diesel strasznie drogi
fot. freepik.com – irenemiller

Jednak, jak wskazuje monitoring e-petrol.pl, prym w przecenach na diesel i benzynę przejęło teraz woj. wielkopolskie. Tam za Pb95 płaci się już średnio 6,39 zł/l, czyli o 5 gr mniej niż wynosi nowa średnia ogólnopolska. Największe województwo w Polsce ma także dużo tańszy diesel, ponieważ wycenia się go tam średnio na 7,41 zł/l. Różnica względem ogólnopolskiego wskaźnika to aż 6 gr na litrze.

Tu paliwo jest w najwyższych cenach

Niestety są też regiony, w których kierowcy marzą, aby to u nich były stawki chociaż ze średniej ogólnopolskiej. Przykładowo w woj. zachodniopomorskim do benzyny 95-tki dopłaca się tam średnio 5 gr/l, bowiem jej uśredniony koszt to 6,49 zł/l. Podobną różnicę widać w oleju napędowym, które najdrożej tankuje się na Podkarpaciu. Tam za diesel płaci się średnio 7,52 zł/l. Z kolei Dolny Śląsk to koszmar dla tankujących autogaz. LPG kosztuje tam średnio aż 3,30 zł/l, więc o 19 gr więcej niż średnia ogólnopolska. Różnica względem woj. łódzkiego sięga aż 36 gr!

Źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News