Do odrestaurowania klasyka nie wystarczy ci zwykła myjka. Przygotowanie legendarnej karoserii wymaga ultrawysokiego ciśnienia!

Do odrestaurowania klasyka nie wystarczy ci zwykła myjka. Przygotowanie legendarnej karoserii wymaga ultrawysokiego ciśnienia!

Karcher HD Cage

Podaj dalej

Co jakiś czas słyszy się o kolejnych legendach motoryzacji odnalezionych w szopach i hangarach. Wiele z nich bywa w opłakanym stanie, a wtedy przywrócenie do pierwotnego stanu wymaga odpowiednich narzędzi.

Jednym z istotnych elementów jest przygotowanie i zabezpieczenie nadwozia. To co można na nich zastać często wydaje się niezmywalne, ale na rynku są już dostępne technologie, którymi można oczyścić stare, zabrudzone nadwozie do profesjonalnego odnowienia.

Nie ma miejsca na półśrodki

Karcher HD Cage
fot. Karcher

Firmy, które mają doświadczenie w przywracaniu dawnej świetności klasykom, mają pojęcie o tym, że potrzebny jest tutaj naprawdę mocny sprzęt. Takim czymś jest myjka ultrawysokociśnieniowa. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest gama HD Cage firmy Kärcher.

Resztki farby oraz innych zabrudzeń, których pochodzenia może nawet nie chcielibyśmy znać, wymagają potraktowania czymś ostrzejszym niż do zwykłego mycia. Istotną bazą jest tutaj pompa korbowodowa o wysokiej wydajności i wytrzymałości. To ważne, bo kupując drogi sprzęt nie chcemy się na nim szybko zawieść.

Dlaczego HD Cage?

Seria tych urządzeń doskonale nadaje się do naprawdę trudnych prac. Stosuje się je do czyszczenia fasad, rusztowań, usuwania tynku i zaprawy, mycia pojazdów i maszyn budowlanych, mycia dachów, chodników, usuwania rdzy, usuwania skutków pożarów, czyszczenia instalacji przemysłowych (rurociągi, przenośniki taśmowe), czyszczenia rur oraz usuwania kory z pni.

Tylko z tak wydajnymi maszynami można myśleć o uratowaniu gruntownie zniszczonych nadwozi. Dla zwiększenia efektywności urządzenie może pracować z wodą podgrzaną do temperatury 60 °C. Z kolei niezawodność oparta jest nie tylko na wysokiej jakości podzespołach, ale i mocnej metalowej ramie, która chroni całą konstrukcję.

Branża restaurująca klasyki to wciąż sfera, w której jest miejsca dla nowych firm. Popularność tego typu usług stale wzrasta, dlatego warto wiedzieć, w co m.in. trzeba się zaopatrywać, aby oferować wysoką jakość na starcie. A jakość w przypadku takich projektów jest wręcz fundamentalna.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News