Do 28 maja Polacy mogą zgarnąć ten dodatek pieniężny na dowolny cel. Kto nie załatwi tego w weekend, może potem żałować

Do 28 maja Polacy mogą zgarnąć ten dodatek pieniężny na dowolny cel. Kto nie załatwi tego w weekend, może potem żałować

ceny cena paragon grozy paragony pizza

Podaj dalej

Polacy, dla których liczy się każdy grosz, powinni dobrze zmobilizować się w ten weekend. Do 28 maja włącznie mają szansę na zgarnięcie przydatnego dodatku pieniężnego na dowolny cel. Przegapienie tego terminu może oznaczać drobne nieprzyjemności, bo po prostu można być stratnym finansowo.

Wspomniany dodatek pieniężny działa bardzo prosto i szybko, bo ekstra kasa w zasadzie od razu znajduje się w naszym portfelu. Wynika to z faktu, że nie trzeba składać żadnego wniosku o jakąkolwiek wypłatę do zewnętrznej instytucji. Dodatek mamy już w swoim posiadaniu, ponieważ nie trzeba wydawać tyle pieniędzy na podstawowe potrzeby co wcześniej. Chodzi tu zwłaszcza o paliwo, które ostatnio zanotowało wyraźne spadki.

„W drugiej połowie maja na stacjach znów wyraźnie potaniał olej napędowy” – zauważa w wideo komentarzu Magdalena Robak, analityk rynku paliw e-petrol.pl. „W ostatnich dniach jego średnia ogólnopolska cena spadła o 5 groszy i dzisiaj średnio za litr diesla kierowcy płacą 6,06 zł/l. Od ubiegłego tygodnia na stabilnym poziomie pozostaje średnia ogólnopolska cena benzyny Pb95, która wynosi 6,49 zł/l. Jeśli chodzi o autogaz, paliwo to potaniało symbolicznie o 2 grosze i w sprzedaży detalicznej jest oferowane po 2,97 zł/l” – wylicza.

Lepiej zatankować w ten weekend

Kto chciałby wydać mniej, aby później znaleźć w portfelu dodatkowe pieniądze na przyjemności, powinien zatankować auto do 28 maja. Sygnały z rynku paliwowego sugerują, że po weekendzie będzie niestety drożej. Wpływ na to mają wydarzenia międzynarodowe, które doprowadziły do wzrostu cen ropy i paliw gotowych na rynku europejskim. Co gorsza, słabnie nieco złotówka względem dolara, którego kurs wynosi obecnie ok. 4,22 zł.

paliwo do 31 marca z dodatkiem
fot. freepik.com – TriangleProd

„W ostatnich dniach na giełdzie w Londynie widzimy wzrost cen ropy naftowej, które zbliżają się do majowych maksimów” – wskazuje ekspertka e-petrol.pl. „Ropa drożeje w związku ze zbliżającym się w USA rozpoczęciem wakacyjnych wyjazdów oraz ograniczeniami podażowymi ze strony OPEC+” – wyjaśnia.

Ile będzie kosztować paliwo?

„Skutki drożejącej ropy naftowej mogą w przyszłym tygodniu odczuć już kierowcy tankujący w Polsce” – przestrzega Magdalena Robak z e-petrol.pl. „Podwyżki nawet do 10 groszy będą szczególnie widoczne w przypadku benzyn. Jeśli chodzi o olej napędowy może on podrożeć o kilka groszy. Natomiast przewidujemy, że ceny autogazu pozostaną stabilne” – prognozuje.

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – vovashevchuk

Z analizy e-petrol.pl wynika, że w dniach 29 maja – 4 czerwca cena diesla ukształtuje się na poziomie 6,06-6,19 zł/l. Benzyna 95-oktanowa powinna kosztować średnio 6,48-6,60 zł/l, a 98-oktanowa 7,06-7,18 zł/l. W przypadku LPG możliwe są jedynie minimalne wahania cenowe w zakresie 2,95-3,03 zł/l.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News