Długo wyczekiwane informacje dla polskich kierowców. Zaskakująca decyzja rządu

Długo wyczekiwane informacje dla polskich kierowców. Zaskakująca decyzja rządu

Diesel

Podaj dalej

Na konferencji prasowej w Kancelarii Premiera ogłoszona poluzowanie niektórych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Kilka z nich bezpośrednio dotyczy kierowców, którzy niejednokrotnie zmarnowali przez nie czas i pieniądze. Zmiany zaczną obowiązywać od 1 lutego 2021 r.

To obostrzenie wkurzało kierowców

Rząd zniósł obostrzenia dla kierowców
fot. Adam Guz/KPRM

Wielu kierowców wpadało często w furię, gdy przed południem potrzebowali pilnie czegoś ze sklepu spożywczego, apteki bądź drogerii. Od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 obowiązują, bowiem godziny dla seniorów, czyli osób w wieku 60+. Odmowa wpuszczenia i obsługi chociażby w piekarni była mocno bulwersująca.

Od najbliższego poniedziałku kierowcy wybierający się na zakupy nie będą już musieli borykać się z taką sytuacją. Ku zaskoczeniu Polaków, w rządowym rozporządzeniu wycofane zostaną godziny dla seniorów. Poluzowanie tego obostrzenia wejdzie w życie 1 lutego 2021 r. Z pewnością będzie to ulga nie tylko dla kierowców.

Co jeszcze zniesiono?

Oprócz tego, od nowego miesiąca będą otwarte galerie handlowe. Zamknięcie nie będzie dotyczyć też galerie sztuki oraz muzea (maksymalnie 1 osoba na 15 m kw.). Pozostałe obostrzenia jak zamknięte siłownie, aquaparki, hotele, restauracje czy stoki narciarskie pozostają bez zmian do 14 lutego 2021 r. Wiele wskazuje na to, że te ograniczenia utrzymają się aż do marca.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News