Dlaczego ten Diesel jest dziś tak tani na stacjach paliw? Tankujący go kierowcy zyskują nie tylko pieniądze

Dlaczego ten Diesel jest dziś tak tani na stacjach paliw? Tankujący go kierowcy zyskują nie tylko pieniądze

Podaj dalej

Kierowcy z niepokojem patrzą na rosnące ceny paliw w Polsce. W takich sytuacjach warto wiedzieć o wyjątkowych promocjach, które znacząco obniżają koszty tankowania. Dziś wiele zyskać mogą kierowcy aut z silnikami typu Diesel, bowiem na wybranych stacjach Shell obowiązuje ogromna obniżka. TUTAJ sprawdzisz dokładną listę (po kliknięciu przewiń na dół strony).

Dziś warto znaleźć najbliższą stację Shell nie tylko w sytuacji, gdy w baku jest mało paliwa. Wszystko dlatego, że dużą promocją objęty jest olej napędowy Shell V-Power Diesel. Nie jest to zwykła „ropa” jak na innych stacjach. To specjalnie uszlachetnione paliwo, które w praktyce daje poczucie większej mocy silnika oraz dba o jego dłuższą żywotność (TUTAJ dowiesz się dlaczego). Warto go zatem zmieszać nawet z już zatankowanym zwykłym olejem napędowym.

Shell myjnia

Jakim cudem zwiększa się moc?

Zazwyczaj za ulepszony Diesel trzeba zapłacić aż o kilkadziesiąt groszy więcej na każdym litrze. Jednak w ramach specjalnej promocji „Wtorki i czwartki z Shell V-Power” można zatankować paliwa premium w cenie podstawowych odpowiedników (we wtorek benzyna, w czwartek Diesel). Myślicie, że nie ma żadnej różnicy? Tak wydaje się tylko tym, którzy ich jeszcze nie próbowali, bowiem statystyka wskazuje, że co trzeci klient stacji Shell wlewa do swojego „ropniaka” paliwo Shell V-Power Diesel.

Nie wynika to z urojonych wyobrażeń o magicznej mocy uszlachetniaczy. Dowodem na to jest uczucie podniesienia mocy silnika Diesla. Jak to osiągnięto? Skład mieszanki przyczynia się do usuwania osadów węglowych, które powstają na zwykłym ON. Bez nich wydajność jednostki napędowej jest większa, co kierowca odczuwa po dodaniu gazu. Wpływa to jednocześnie na optymalizację spalania, a dodatkowo na żywotność silnika. Uszlachetniacze zapobiegają bowiem powstawaniu nowych osadów.

Na stacji Shell przygotujesz samochód na zimę
fot. Piotr Malecki / Getty Images

Gdzie zatankować?

Czy ta promocja ma nas zachęcić do ciągłego tankowania droższych paliw premium? To nie do końca tak. To po prostu inspiracja dla wszystkich kierowców, którzy chcą odwlec w czasie lub zapobiec ewentualnym usterkom silnika Diesla, które są raczej kosztowne. Warto te zaznaczyć, że wzbogacony Shell V-Power Diesel chroni przed korozją wszystkie elementy układu paliwowego. Warto zatem przynajmniej raz na jakiś czas zafundować swojemu autu taką odnowę, poprzez nasmarowanie paliwem premium.

Miłośników motoryzacji i ludzi, którzy czują względem swoich maszyn wyjątkową więź, nie trzeba do tego namawiać. Żeby skorzystać z tej wyjątkowej okazji i zatankować dziś paliwo Shell V-Power Diesel w cenie paliwa podstawowego trzeba znaleźć najbliższą stację Shell. Nie wszystkie punkty mają jednak dostępne każdy rodzaj promocyjnych paliw. Dokładną listę wszystkich stacji z rodzajami dostępnych paliw można sprawdzić TUTAJ. Na otwartej stronie trzeba przewinąć na dół lub wyszukać hasło „Lista stacji objętych promocją (PDF, 114 kB)”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News