Dla mafioza w wieśwagenie wyprzedzanie Audi to było jeszcze za mało. No musiał to zrobić! Tylko czemu się tak rzucał?

Dla mafioza w wieśwagenie wyprzedzanie Audi to było jeszcze za mało. No musiał to zrobić! Tylko czemu się tak rzucał?

Podaj dalej

Jazda samochodem należy do najbardziej stresogennych czynności Polaków. Bardzo często posiadacze prawa jazdy (żeby nie obrażać kierowców) nie wytrzymują psychicznie, gdy pojawia się wyprzedzanie. Właściwie to chodzi o sytuację, w której chcieliby je wykonać, ale nie do końca się da. Wtedy najłatwiej ujawnić swoją głupotę, co udowadnia nowy film z sieci.

Wyprzedzanie i szeryfowanie

Do wydarzeń doszło 30 grudnia 2020 r. na drodze wojewódzkiej nr 528 (trasa Morąg – Miłakowo). Na nagraniu udostępnionym przez kanał Stop Cham widać jak w pewnym momencie nagrywających wyprzedza Volkswagen Golf. Nagle zaczyna hamować przed maską i wysiada z auta. Para podróżująca Audi A3 (jeśli wierzyć danym naniesionym przez wideorejestrator) natychmiast zrywa się z miejsca, a podczas omijania „szeryfa” słychać tylko: – Stój!

Jak można zobaczyć na wideo powyżej, agresor nie dawał za wygraną. Kolejne wyprzedzanie także zakończyło się celowym hamowaniem przed maską, ale tym razem golfiarz odjechał dalej. Jak można się domyślić, internauci nie mieli litości wobec kierującego Volkswagenem. Jego agresywna postawa była karygodna, ale tak naprawdę film nie odpowiada na kluczowe pytanie.

Dlaczego golfiarz się zagotował?

Niektórzy zaczęli podejrzewać, że film jest sprytnie zmontowany. Na samym początku nagrania widać, że prowadzący Audi zjeżdża jakby ze środka jezdni, gdzie jest podwójna linia ciągła. To zrodziło podejrzenia, iż samy mógł być szeryfem, celowo blokując wyprzedzanie. Wiele osób mylnie zakłada też, że Audi kieruje kobieta, która w rzeczywistości jest komentatorką z fotela pasażera.

Jeśli nagrywający faktycznie dopuścił się prewencyjnego powstrzymania przed wyprzedzaniem w niedozwolonym miejscu, to także zasługuje na naganę. Tak postępujący ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że jest to odbierane jako zachowanie agresywne. Jak wiadomo, agresja rodzi agresję i wtedy rodzą się sceny jak na przedstawionym filmie. Choć zachowanie gościa z Golfa było nieporównywalnie gorsze, to pamiętajmy o tym, aby się nawzajem po prostu nie prowokować.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News