Czysta flota to podstawa profesjonalnej firmy transportowej. Jakiego rodzaju sprzętem o to zadbać?

Czysta flota to podstawa profesjonalnej firmy transportowej. Jakiego rodzaju sprzętem o to zadbać?

Podaj dalej

Najprostsza myjka, która jest wykorzystywana od czasu do czasu do jednego auta przed domem, to nie jest rozwiązanie na utrzymanie czystości całej floty pojazdów. Z tego względu rynek potrzebował zaopatrzenia w urządzenia klasy średniej.

Szeroką gamę takich produktów posiada Kärcher, który przygotowuje je tak, aby był nie tylko skuteczne, ale i możliwie przyjazne środowisku oraz użytkownikowi. Może się wydawać, że te parametry nie idą ze sobą w parze, ale to nieprawda, dlatego to właśnie Kärcher jest liderem tej klasy urządzeń.

Co to są urządzenia klasy średniej?

Mycie floty samochodów z Karcher
fot. Karcher

Klasę średnią cechuje przede wszystkim wszechstronność zastosowań, efektywność i bogate wyposażenie. W końcu nie po to przeznacza się na nie budżet, aby trzeba było potem korzystać z zewnętrznych usług, bowiem „domowy” sprzęt sobie z czymś nie poradził.

Urządzenia Kärcher klasy średniej HD wyróżnia duża wydajność tłoczenia i wysokie ciśnienie, które potrafi pokonać nawet bardzo uciążliwy brud. Produkty klasy średniej HD są też odpowiednio bardziej wytrzymałe, bowiem pracują znacznie częściej i dłużej niż modele dla zastosowań prywatnych.

Długowieczność

Mycie floty samochodów z Karcher
fot. Karcher

Dlatego też istotnym czynnikiem, który powinien być brany pod uwagę przed zakupem jest jakość wykonania. Solidne podzespoły oraz przemyślana konstrukcja to podstawy długowieczności takich urządzeń. Dlatego też rodzina maszyny z rodziny HD przeznaczone są do prac w rolnictwie, motoryzacji czy budownictwie.

Przykładowo Kärcher HD 7/16-4 M Plus (oraz wiele pozostałych modeli) posiada automatyczne obniżanie ciśnienia, co pozwala wydłużyć żywotność urządzenia. Pomaga w tym też mocny, 4-biegunowy, wolnoobrotowy silnik elektryczny, jak i wysokiej jakości mosiężna głowica cylindrów. Wszystko to wspomagane jest czujnikami, które dbają o nieprzegrzewanie zestawu.

Wygoda

Częste użytkowanie kojarzy się też z dużym wysiłkiem, dlatego Kärcher zadbał o to, aby kilkoma rozwiązaniami ułatwić pracę operatorowi. Dzięki temu wiele urządzeń HD jest zaprojektowanych do pracy w pozycji pionowej i poziomej. Każdy użytkownik szybko doceni też uchwyty Easy!Force, które cechuje wygodna ergonomia, co wpływa na brak zmęczenia nawet przy dłuższej pracy.

Wysoką mobilność zapewniają uchwyty transportowe, które można cofnąć jednym naciśnięciem przycisku. Po złożeniu profesjonalna maszyna robi się kompaktowa, a przechowywanie nie wymaga sporej przestrzeni. Zaprojektowano to m.in. po to, aby w łatwy sposób można było transportować urządzenie w pojeździe serwisowym. Dodatkowo sama obudowa posiada praktyczne schowki i konstrukcję do łatwego serwisowania (np. do wymiany części eksploatacyjnych).

Kärcher ma świadomość, że urządzenia dla profesjonalistów konstruuje się inaczej niż te dla użytku pod domem. Wszystko przez to, że prędzej czy później każdy dochodzi do wniosku, że najkorzystniejsza jest tak naprawdę jakość.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News