Czy umiesz zatańczyć jak Elon Musk? Miliarder pokazał swoje nowe kocie ruchy na premierze fabryki Tesli [WIDEO]

Czy umiesz zatańczyć jak Elon Musk? Miliarder pokazał swoje nowe kocie ruchy na premierze fabryki Tesli [WIDEO]

Taniec Elona Muska – Gigafactory Berlin

Podaj dalej

Elon Musk dotrzymał słowa danego na Twitterze i zatańczył podczas uroczystego otwarcia fabryki Tesli w Niemczech. Z nowej linii montażowej w Gruenheide pod Berlinem zjechały pierwsze wyprodukowane w Europie elektryczne SUV-y Tesla Model Y. Uruchomienie zakładu opóźniło się o kilka miesięcy m.in. z powodu protestów ekologów.

Zobacz taniec Elona Muska

Najbogatszy człowiek świata był obecny w Niemczech, aby powitać 30 klientów i ich rodziny, które miały okazję zobaczyć swoje pojazdy opuszczające linię montażową. „To wspaniały dzień dla fabryki” – cytuje Elona Muska agencja Reuters. 50-latek opisał go jako „kolejny krok w kierunku zrównoważonej przyszłości”. Na otwarciu produkcji nie zabrakło zaskakującego tańca Elona Muska, co towarzyszyło także premierze zakładu w Szanghaju w styczniu 2020 r.

Na nagraniu powyżej można zobaczyć taneczne ruchy Elona Muska. Nawet kompletni laicy sztuki tanecznej szybko dostrzegą, że szef Tesli nie jest królem parkietów. Nie mniej jego „kocie ruchy” są już kultowe i zapewne będą towarzyszyć kolejnym otwarciom fabryk na całym świecie. Na filmie z Gruenheide widać, że Elon Musk dodatkowo próbował schwytać filmującego go drona. Nagranie z latającego urządzenia z pewnością wkrótce będzie jednym z hitów internetu.

Impreza w środku, protesty na zewnątrz

Kiedy w fabryce pod Berlinem świętowano, na zewnątrz zebrali się protestujący na rzecz ochrony środowiska. Ekoaktywiści zarzucają Elonowi Muskowi degradację terenu w Brandenburgii m.in. przez nadmierne zużycie wody. W tej sprawie zaczęto nawet dochodzenie, ale Tesla zdołała postawić na swoim i uruchomić fabrykę. Docelowo Gigafactory Berlin będzie w stanie wyprodukować do 500 000 pojazdów i 50 GWh baterii rocznie. To oznacza, że stanie się największą pojedynczą fabryką pojazdów elektrycznych w Niemczech.

Obecnie Tesla zatrudniła tylko około 3500 z oczekiwanych 12 000 pracowników, którzy docelowo będą obsługiwać fabrykę. Klienci zaczną otrzymywać swoje samochody z fabryki już w kwietniu, co powinno pomóc Tesli uniknąć kosztów związanych z importem pojazdów z Szanghaju. Większe dostawy powinny być też realizowane szybciej, a nie jak dotychczas raz na kwartał.

Tesla ma obecnie 13 procent udziału w europejskim rynku pojazdów elektrycznych, co plasuje ją za koncernem VW, który ze wszystkimi markami i modelami kontroluje jedną czwartą rynku. Jednak indywidualnie Tesla Model 3 jest najpopularniejszym autem na prąd w Europie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News