Czy ty też zacząłeś tankować diesla lub benzynę w ten sposób? Polscy kierowcy robią to już inaczej

Czy ty też zacząłeś tankować diesla lub benzynę w ten sposób? Polscy kierowcy robią to już inaczej

Podaj dalej

Z powodu pandemii koronawirusa wiele osób kompletnie zmieniło swój tryb funkcjonowania. Dotyczy to także korzystania z samochodu. Wcale nie chodzi o to, że jeździmy trochę mniej niż wcześniej. Polscy kierowcy coraz częściej w inny sposób podchodzą do tankowania diesla czy benzyny.

Jak się teraz tankuje diesla?

Jak zauważa członek zarządu Anwimu (operator stacji Moya), Paweł Grzywaczewski – kryzys związany z COVID-19 dał zaskakujący impuls do rozwoju niektórych stacji. Chodzi konkretnie o punkty samoobsługowe, które jeszcze niedawno potrafiły upadać (przykład Neste).

Samoobsługowa stacja paliw

Dziś mniej boimy się nowych technologii, a jednocześnie unikamy kontaktu z ludzką obsługą. – Dlatego cieszymy się z przeprowadzonego przejęcia sieci eMila i wiążemy z tą transakcją duże nadzieje na przyszłość – powiedział Grzywaczewski w rozmowie z Pulsem Biznesu. – Planujemy mocno rozwijać segment stacji samoobsługowych – zapowiedział.

KIEROWCO! SPRAWDŹ CZY STAĆ CIĘ NA NAJLEPSZE OPONY NA RYNKU. AKURAT JEST PROMOCJA!

Jak zmieni się rynek stacji paliw?

Paweł Grzywaczewski przewiduje też, że branża paliwowa musi przygotować się na stały spadek konsumpcji. Praca zdalna dla wielu osób stanie się standardem, co automatycznie zmniejszy częstotliwość wizyt na stacjach. Sektor paliwowy w tej sytuacji liczy na poszczepienne luzowanie obostrzeń. Wtedy bowiem jest szansa na rozruch turystyki, która znacząco wpływa na przychody stacji.

stacja lotos

Możliwe też, że wkrótce do Polski wkroczy nowy koncern paliwowy. Przejęcie Lotosu przez PKN Orlen zostało zatwierdzone przy zobowiązaniu odsprzedaży 390 stacji Lotos. To około 5 proc. rynku, na które może skusić się ktoś, kto do tej pory nie rozwijał sieci w naszym kraju. Jednocześnie będzie to łakomy kąsek dla już obecnych w Polsce firm, które mogą wzmocnić swoje pozycje.

Źródło: pb.pl

KIEROWCO! SPRAWDŹ CZY STAĆ CIĘ NA NAJLEPSZE OPONY NA RYNKU. AKURAT JEST PROMOCJA!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News