Czy Robert Kubica znów wygra? Wiesz cokolwiek o F1 lub WRC? Teraz możesz zarobić za to duże pieniądze. To zajmuje dosłownie chwilę

Czy Robert Kubica znów wygra? Wiesz cokolwiek o F1 lub WRC? Teraz możesz zarobić za to duże pieniądze. To zajmuje dosłownie chwilę

Podaj dalej

Kibice sportów samochodowych mogą się nimi emocjonować na różne sposoby. Nie tylko na trasach rajdów czy przed telewizorami, ale również poprzez zakłady bukmacherskie. Jak się bowiem okazuje, polscy legalni bukmacherzy mają w ofercie całkiem szeroki wybór zakładów wzajemnych na motoryzację.

Przegląd zakładów bukmacherskich na sporty samochodowe zaczniemy od kategorii WRC. Już rzut oka na ofertę operatorów pozwala stwierdzić, że typowanie rajdów WRC jest możliwe u wszystkich legalnych bukmacherów w naszym kraju. Oczywiście zakłady na zwycięzcę rajdu lub kierowców, którzy mogą zająć miejsce w pierwszej trójce, udostępniane są dopiero w okolicach daty jego rozgrywania – mniej więcej z tygodniowym wyprzedzeniem.

Sebastien Ogier - Rajd Chorwacji - WRC 2021
fot. Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przez cały sezon udostępniane są natomiast zakłady długoterminowe. W ich ramach typować można zwycięzcę klasyfikacji generalnej bieżącego sezonu. W firmie STS faworyci na 2021 r. to Ott Tanak i Sebastien Ogier (kurs na każdego z nich wynosi 2,75). Są też zakłady H2H („head to head”). Dotyczą one tego, który kierowca ze wskazanej dwójki zajmie w klasyfikacji generalnej wyższe miejsce na koniec sezonu.

Zakłady na NASCAR u legalnych bukmacherów online

U bukmacherów bez problemu znaleźć można również zakłady wzajemne na NASCAR. Są to wyścigi odbywające się pod auspicjami największej organizacji wyścigowej w Stanach Zjednoczonych. Trzy największe prowadzone przez NASCAR serie to NASCAR Cup Series, X-finity Series oraz Grander Outdoors Truck Series. Ogólnie, pod szyldem NASCAR odbywa się ponad 1500 wyścigów na 100 torach nie tylko w USA, ale również w Meksyku i Kanadzie.

Najwyższą profesjonalną serią NASCAR jest obecnie NASCAR Cup Series, która składa się z 36 wyścigów. Ściga się w niej 43 kierowców, rywalizujących przez 10 miesięcy w roku. I to właśnie zakłady na NASCAR Cup Series najczęściej oferują polskim graczom legalni bukmacherzy. Typy na konkretne wyścigi, podobnie jak w przypadku WRC, dostępne w okolicach dat ich rozgrywania. Przez cały sezon dostępne są też zakłady długoterminowe. Można w nich typować zwycięzcę klasyfikacji generalnej i zajęcie przez danego kierowcę miejsca w pierwszej trójce na koniec sezonu.

Dla przykładu – w licencjonowanej firmie Betclic faworytem do wygrania klasyfikacji generalnej jest Chase Elliott (kurs 6,50) przed Dennym Hamlinem (kurs 7,50) oraz Joey’em Logano i Martinem Truxem Jr. (kurs 8,00).

A może zakłady na virtuale?

Bardzo interesującą opcją dla miłośników zakładów wzajemnych na sporty samochodowe są także tzw. virtuale, czyli sporty wirtualne. Co to jest? Otóż jest to typowanie wyników wirtualnych wyścigów samochodowych, których przebieg oraz wyniki losowo generuje komputer. Są one dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku – bez względu na to, czy trwa akurat sezon na „rzeczywiste” wyścigi samochodowe czy też nie. Virtuale na wyścigi samochodowe ma w swojej ofercie m.in. legalna firma bukmacherska Fortuna.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Wybierając bukmachera, u którego chcemy zacząć obstawiać wyniki sportów samochodowych warto zwrócić uwagę nie tylko na ofertę samych zakładów. Ważne są też dostępne bonusy i promocje dostępne po rejestracji z kodem (przykładowo w Superbet). Dobrym wyznacznikiem może być np. wartość bonusu powitalnego, czyli pewnego rodzaju premii, którą operator przyznaje graczowi za założenie konta i opłacenie depozytu. W zależności od bukmachera (forBET, Fortuna czy Totalbet), może to być od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych (np. 5050 zł w Totalbet, w tym darmowy bonus bez depozytu 50 zł). Pełną listę zawsze aktualnych bonusów powitalnych znaleźć można na serwisie Legalsport, zajmującym się analizą legalnego rynku bukmacherskiego.

Wszystkie wymienione firmy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów bukmacherskich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karalny. Zakłady bukmacherskie mogą uzależniać. Zauważyłeś objawy uzależnienia, skontaktuj się ze specjalistą leczenia uzależnień.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News