Czy jutro jest niedziela handlowa? To ważna informacja także dla kierowców. Marzec będzie pod tym względem wyjątkowy

Czy jutro jest niedziela handlowa? To ważna informacja także dla kierowców. Marzec będzie pod tym względem wyjątkowy

Podaj dalej

W ciągu ostatnich lat w Polsce można było się przyzwyczaić, że niedziela jest najwygodniejszym dniem do zrobienia zakupów. Kierowcy często z nawyku próbują podjechać do centrum handlowego, ale zazwyczaj „całują klamkę”. Niedziela handlowa to w końcu coraz większa rzadkość. Czy jutro 7 marca 2021 r. w końcu nastąpi ten dzień?

Tak, niedziela handlowa już w marcu

Niedziela handlowa jest bardzo wyczekiwana przez Polaków. W tym roku była już jedna, 31 stycznia, ale wtedy i tak obowiązywał lockdown. Od ostatniego razu, kiedy można było wybrać się do centrum handlowego, minęły już 2,5 miesiąca. Miało to miejsce przed Świętami Bożego Narodzenia, dokładnie 20 grudnia 2020 r. W tej dekadzie wciąż oczekujemy na pierwszą taką możliwość i marzec będzie tym miesiącem, w którym to w końcu nastąpi.

niedziela handlowa
fot. freepik.com

Czy zatem niedziela handlowa wypada 7 marca 2021 r.? Niestety nie, ale tego dnia będzie brakować już tylko 3 tygodni do tego momentu, za którym tęskni mnóstwo Polaków. Najbliższa niedziela handlowa wypada bowiem 28 marca 2021 r. Jutro kierowcy nie powinni zatem planować wypadu pod wielkie centra handlowe, gdzie można kupić „wszystko”. Parkingi będą opustoszałe, ponieważ obowiązujące prawo zakazuje otwierania w najbliższą niedzielę takich placówek.

To gdzie można coś kupić?

Co jednak jeśli naprawdę musimy coś kupić? Warto pamiętać o tym, że jest otwartych wiele sklepów spożywczych, o ile za kasą stoi tego dnia właściciel. Obejściem jest także status placówki pocztowej czy punktu odbioru przesyłek. Takimi jest chociażby ogromna sieć Żabka i wiele innych. Jeśli brakuje nam zarówno asortymentu spożywczego, ale i samochodowego, pamiętajmy o stacjach paliw. Dziś sklepy są tam bardzo obficie wyposażone, także w wyszukaną ofertę gastronomiczną.

deli by Shell

W tym roku czeka nas jeszcze 6 dat, na które można zaplanować niedzielny shopping. Jednak kierowcy lubiący akurat w ten dzień jeździć na zakupy, mogą spodziewać się jeszcze dodatkowego terminu. Wszystko przez apele branży handlowej, która domaga się rekompensaty za to, że niedziela handlowa z 31 stycznia 2021 r. wypadła w czasie lockdownu. Rząd na razie nie zajął stanowiska w tej sprawie, ale z pewnością w jakiś sposób będzie chciał wyjść na przeciw branży poszkodowanej przez COVID-19.

Terminy niedziel handlowych w 2021 r.

  • 31 stycznia 2021
  • 28 marca 2021
  • 25 kwietnia 2021
  • 27 czerwca 2021
  • 29 sierpnia 2021
  • 12 grudnia 2021
  • 19 grudnia 2021

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News