Czy dziś jest niedziela handlowa? Kierowcy czekają na ten dzień od dawna. Mamy dobre wieści

Czy dziś jest niedziela handlowa? Kierowcy czekają na ten dzień od dawna. Mamy dobre wieści

Podaj dalej

Niedziela handlowa jest coraz rzadszym zjawiskiem w Polsce. Mało tego, w pierwszą tegoroczną obowiązywał lockdown. Polscy kierowcy chcący podjechać na niedzielny shopping wciąż czekają na pierwszy taki dzień w tej dekadzie. Czy niedziela, 7 marca 2021 r. w końcu będzie tą handlową?

Czy to ta niedziela handlowa?

Nie da się ukryć, że od kiedy została wprowadzona niedziela handlowa i niehandlowa, życie wielu Polaków mocno się skomplikowało. Dla wielu kierowców 7 dzień tygodnia był jedynym luźnym dniem, w którym mogli pozałatwiać wiele spraw. Jednym z nich były zakupy w wielkich centrach handlowych, ale takie zjawiska są już rzadkością. Dość powiedzieć, że w tym roku zaplanowano zaledwie 7 takich terminów.

Dziś parkingi centrów handlowych będą puste
fot. freepik.com

Czy zatem niedziela, 7 marca 2021 r. w końcu jest tą upragnioną dla wielu niedzielą handlową? Nie, ale warto wiedzieć, że to już jest ten właściwy miesiąc! W marcu możemy spodziewać się pierwszej niedzieli handlowej z prawdziwego zdarzenia. Wypadnie ona jednak za 3 tygodnie, dokładnie 28 marca 2021 r. Dziś zatem kierowcy nie powinni nawet podjeżdżać pod centra handlowe, ponieważ parkingi będą raczej puste.

Co jeśli muszę zrobić zakupy?

Kierowcy, którzy potrzebują zaopatrzenia w niezbędne produkty spożywcze lub samochodowe mają jednak szereg możliwości w niedziele niehandlowe. Otwarte są w końcu stacje paliw, na których asortyment jest już tak szeroki, że śmiało można uznać je za sklepy dorównujące popularnym Żabkom. Te zresztą też są otwarte, ponieważ korzystają z luki poprzez posiadanie statusu placówki pocztowej (odbiór przesyłek). Otwarte są także inne małe sklepy, o ile za ladą stoi właściciel.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News