Czy dziś jest niedziela handlowa? 28 lutego kierowcy mogą się trochę zdziwić

Czy dziś jest niedziela handlowa? 28 lutego kierowcy mogą się trochę zdziwić

Podaj dalej

Polacy przyzwyczaili się już, że zazwyczaj przynajmniej jedna niedziela w miesiącu jest tzw. niedzielą handlową. Zazwyczaj wyznaczano ją w ostatni taki dzień miesiąca, dlatego niektórzy kierowcy czasem w ciemno wyruszają na zakupy do marketów. Czy zatem niedziela, 28 lutego 2021 r. także umożliwia otwarcie sklepów?

28.02.2021 niedziela handlowa czy niehandlowa?

Zgodnie z harmonogramem na ten rok – niedziela, 28 lutego 2021 r. jest niedzielą niehandlową. Oznacza to, że dziś markety są zamknięte, ale to wcale nie przekreśla możliwości zrobienia zakupów spożywczych. Otwarte są chociażby stacje paliw, które niejednokrotnie są sklepami wielobranżowymi. Można się tam zaopatrywać w pieczywo, napoje, prasę i wiele innych artykułów.

deli by Shell

W niedzielę niehandlową przepisy umożliwiają także funkcjonowanie placówek pocztowych. Z tej furtki często korzystają sieci sklepów jak Żabka, w których można odbierać przesyłki kurierskie. Oprócz tego kierowcy śmiało mogą próbować szczęścia podjeżdżając pod niewielkie sklepy osiedlowe, bowiem często są to rodzinne biznesy. Jeśli za ladą stoi właściciel, ma prawo legalnie otworzyć się w niedzielę niehandlową.

Ile mamy niedziel handlowych w 2021 r.?

W tym roku wyznaczono 7 terminów niedziel bez zakazu handlu, ale branża domagała się ustanowienia dodatkowej daty. Wszystko przez to, że pierwsza tegoroczna niedziela handlowa przypadła na 31 stycznia, czyli ostatni dzień lockdownu. Na ten moment nie ma jednak żadnych przecieków, co do tego, czy taki nowy termin zostanie rozpisany. W konsekwencji najbliższe niedzielne zakupy bez ograniczeń będą możliwe dokładnie za miesiąc. Poniżej daty tegorocznych niedziel handlowych.

  • 31 stycznia 2021
  • 28 marca 2021
  • 25 kwietnia 2021
  • 27 czerwca 2021
  • 29 sierpnia 2021
  • 12 grudnia 2021
  • 19 grudnia 2021

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News