Czwartek, czwarteczek, czwartunio! Potężna obniżka na Diesel na stacjach paliw stała się faktem. Jak to możliwe?

Czwartek, czwarteczek, czwartunio! Potężna obniżka na Diesel na stacjach paliw stała się faktem. Jak to możliwe?

shell-oferuje-zimowego-diesla-wysokiej-jakosci

Podaj dalej

Za wybitnej jakości olej napędowy kierowcy w Polsce od dłuższego czasu płacą bardzo dużo. Jednak czwartek jest okazją do świętowania, ponieważ dobry Diesel został potężnienie przeceniony na niektórych stacjach paliw. Listę punktów, w których można go zalać taniej znajdziesz TUTAJ (po otworzeniu strony, przewiń na dół).

To tak z okazji czwartku?

Czy obniżka na lepszy Diesel ma związek z wydarzeniami na rynku ropy naftowej, a może to tak z okazji czwartku? Może to niektórych zaskoczyć, ale tak naprawdę głównie z tego drugiego powodu. Kierowcy w Polsce powinni wiedzieć, że stacje Shell mają wyjątkową akcję „Wtorki i Czwartki z Shell V-Power„. To właśnie w te dni można zatankować paliwo premium w cenie paliwa podstawowego, czyli o kilkadziesiąt groszy taniej na litrze.

Shell V-Power Diesel - pistolet paliwowy
fot. Piotr Malecki / Getty Images

We wtorki taniej oferowana jest lepsza benzyna Shell V-Power 95, a w czwartki olej napędowy klasy premium Shell V-Power Diesel. Czy te paliwa czymś się w ogóle różnią od wspomnianych paliw podstawowowych? Jeszcze jak! Shell przygotował mieszanki ze specjalną formułą uszlachetniaczy, których działanie czuć zaraz po zatankowaniu. Oprócz odczucia większej mocy silnika, jednostka napędowa ma zapewnioną dłuższą żywotność. Szczegóły opisano TUTAJ.

Dlaczego ten Diesel tak działa?

Ktoś pomyśli, że to jakiś pic na wodę, ale w tym przypadku to sama prawda. Dodatki zawarte w paliwach premium usuwają osady nagaru z silnika oraz układu paliwowego. Dodatkowo zapobiegają ich powstawaniu, a to przekłada się na efekty wymienione powyżej. Tak przeczyszczona jednostka napędowa efektywniej spala paliwo, dzięki czemu nawet starszy Diesel nagle odzyskuje wigor. Z kolei brak osadów to też mniejsze ryzyko kosztownych awarii lub pogorszenia działania silnika.

Na stacji Shell przygotujesz samochód na zimę
fot. Piotr Malecki / Getty Images

Efekty stosowania Shell V-Power 95 lub Shell V-Power Diesel są na tyle dobre, że już co trzeci klient tej sieci tankuje właśnie paliwa premium. Taka kuracja przydaje się ukochanemu autu przynajmniej raz na jakiś czas. Czy zatem chcąc zatankować Shell V-Power Diesel z obniżką wystarczy podjechać w czwartek na dowolną stację Shell? W teorii tak, ale najlepiej upewnić się czy dany punkt posiada dystrybutor z paliwem premium. Kompletną listę stacji Shell objętych promocją, wraz z ich wyposażeniem znajdziesz TUTAJ (po kliknięciu przewiń na dół strony).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News