Co?! Toi toi ruszył w miasto i mijał samochody na ulicy. Takie rzeczy tylko w Porębie

Co?! Toi toi ruszył w miasto i mijał samochody na ulicy. Takie rzeczy tylko w Porębie

Podaj dalej

Choć na pojazdy autonomicznie przyjdzie w Polsce jeszcze długo poczekać, to nawałnice w województwie opolskim wymusiły ich niechciany debiut. Nie okazał się nim żaden model Tesli, a zwykły toi toi, czyli popularna kabina toaletowa. Film z tego zdarzenia podbija internety.

Toi toi płynął ulicami

Do zdarzenia doszło w ten weekend w opolskiej Porębie (gmina Leśnica). Odra wylała się tam na ulice, zamieniając je w potoki. Ludzie w samochodach i na poboczach nie mogli uwierzyć, że mija je rozpędzony kibel. Okoliczni mieszkańcy czym prędzej chwytali za telefony, aby sfilmować ten niecodzienny widok.

Jak widać na wideo powyżej ostatecznie toi toi „zjechał” do rowu, ale to najprawdopodobniej nie przerwało jego podróży. Nie jest wiadome, czy w środku znajdował się „kierowca”, ale miejmy nadzieję, że nie. W takich okolicznościach mógłby zaliczyć dosyć traumatyczną kąpiel w zebranych tam nieczystościach.

Nawałnice nad Polską

Choć sytuacja wywołała sporo uśmiechów to opolszczyznę nawiedziły w weekend poważne nawałnice. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał, że w ciągu godziny spadło tam 25 litrów na metr kwadratowy. Zalane zostały nie tylko ulice, ale podtopionych zostało także wiele domów. Tylko w sobotę straż pożarna musiała interweniować w województwie opolskim ponad 50 razy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News