Co takiego? Ten Diesel dziś tak tanio? Wiemy jak długo potrwa duża obniżka na stacjach paliw

Co takiego? Ten Diesel dziś tak tanio? Wiemy jak długo potrwa duża obniżka na stacjach paliw

Podaj dalej

Obecne notowania nie wpływają korzystnie na ceny paliw na stacjach. Jednak to właśnie dziś dobry Diesel można zatankować o kilkadziesiąt groszy taniej na każdym litrze. Ta duża promocja potrwa tylko w czwartek na wybranych stacjach (TUTAJ ich lista, po wejściu trzeba przewinąć na dół strony).

O co tu chodzi?

Za wyjątkową okazją stoi wspaniała akcja sieci Shell, która organizuje akcję „wtorki i czwartki z Shell V-Power”. W drugi dzień tygodnia pozwala ona na tańsze zatankowanie lepszej benzyny, a w czwartki lepszego diesla. Dlaczego lepszego? Ponieważ ta wyjątkowa oferta dotyczy paliw wzbogaconych o specjalne uszlachetniacze.

shell

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Wszystko fajnie, ale czy jest jakiś sens wlewania takiego paliwa? Jeśli lubisz swoje auto to jak najbardziej, ponieważ dla jednostki napędowej jest to jak wizyta w spa. Nie trzeba być w nim codziennie, ale raz na jakiś czas wpływa korzystnie. To nie żarty, bowiem wspomniane uszlachetniacze wpływają nie tylko na dłuższą żywotność, ale i odczucie większej mocy!

Jak to działa?

Z pozoru może to brzmi naiwnie, ale w praktyce twój silnik wysokoprężny może faktycznie dostać większego „kopa”. To efekt procesów, do których przyczynia się Shell V-Power Diesel. Zawarte w nim składniki usuwają osady węglowe, które „zamulają” jednostkę napędową. Jeśli się ich pozbędziemy, spalanie paliwa jest bardziej wydajne, stąd uczucie większej mocy. Wspomniane uszlachetniacze odciskają zresztą piętno na silniku Diesla, ponieważ zapobiegają powstawaniu kolejnych osadów, w przypadku lania zwykłego oleju napędowego.

Shell oferuje zimowego Diesla wysokiej jakości

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Shell V-Power Diesel można jak najbardziej mieszać ze standardowym ON. Jego właściwości tak bardzo przekonują kierowców, że już co trzeci klient stacji Shell wlewa diesla premium. Nic w tym jednak dziwnego, bowiem te kilkadziesiąt groszy na litrze więcej to i tak niewiele w porównaniu do ewentualnej usterki silnika. Shell V-Power Diesel odwleka ewentualną wizytę w warsztacie dzięki oczyszczaniu całego układu paliwowego.

Gdzie zatankować taki Diesel premium?

Być może na co dzień ciężko przekonać się do spróbowania paliwa premium, ale jeśli cena jest taka sama jak przy zwykłym oleju napędowym? Spróbować nie zaszkodzi, ale ludzie twierdzą, że naprawdę warto. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie na każdej stacji Shell zatankujemy paliwo Shell V-Power Diesel. Jest ono dostępne na zdecydowanej większości punktów tej sieci, ale dla pewności można sprawdzić dokładną listę TUTAJ. Po otworzeniu strony trzeba przewinąć na dół lub wyszukać hasło „Lista stacji objętych promocją (PDF, 114 kB)”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News